Prezident hodnotil vojenský rok, dostal žltú vojenskú pyžamu

0
439

BRATISLAVA 6. februára (WEBNOVINY) – Skracovať stále rozpočet pre armádu nie je dobré, myslí si prezident Ivan Gašparovič. “Naše povinnosti, ktoré máme v rámci Aliancie, už nedovolia znížiť rozpočet, ale viac ho naplniť,” povedal novinárom prezident Gašparovič, ktorý prišiel na ministerstvo obrany na hodnotenie výcvikového roka 2013.

Prezident si vo štvrtok tiež prezrel vojenskú techniku. “Som rád, že pribúda modernejšia technika a je to vidieť aj pri výcviku, aj pri názoroch na našich vojakov v misiách, že sú aj technicky vyzbrojení,” konštatoval Gašparovič a zároveň ocenil konsolidáciu v rezorte.

Prezident reagoval aj na fakt, že počas jeho funkčného obdobia riadilo ministerstvo obrany sedem rôznych ľudí. Častú výmenu kritizoval. “Takáto výmena v takomto rezorte nikdy nie je dobrá,” tvrdil.

Obrazom: Prezident vyhodnotil výcvikový rok, prezrel si aj techniku

Minister obrany Martin Glváč vyhlásil, že tento rok bude rezort pokračovať vo veľkých obstarávacích projektoch. “Budúci týždeň bude dokončená stratégia vzdušných síl, ktorú predstavíme aj verejnosti,” uviedol. Náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR Peter Vojtek označil minulý rok za jeden z najťažších. “Zahynuli nám v misiách a vo výcviku štyria profesionálni vojaci, ďalší boli ťažko zranení,” povedal.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.