Pre Jakeša je tohtoročný Dakar rutinou, cieľom stále top 10

  0
  403

  SALTA 11. januára (WEBNOVINY) – Slovenský motocyklista Ivan Jakeš sa drží na 35. ročníku prestížneho dobrodružstva Rely Dakar zatiaľ v druhej desiatke celkového poradia, po úvodných šiestich etapách mu patrí 15. miesto.

  Svoj najlepší výsledok dosiahol jazdec NADD RESS Adventure teamu v stredajšej 3. etape, v ktorej obsadil ôsmu priečku. "Každý Dakar je náročný. Tento rok som možno trochu viac na motorke, ale v podstate ide o klasickú dakarskú rutinu," hodnotil Jakeš svoje doterajšie pôsobenie v Južnej Amerike.

  Odporúčame aj:

  Svitko dosiahol najlepšie umiestnenie na Rely Dakar 2014

  Svitko je na Rely Dakar v Top 10, prišiel ôsmy

  Ivan Jakeš prišiel vo štvrtej etape Rely Dakar siedmy

  V sobotu mali pretekári k dispozícii deň voľna, po ňom bude nasledovať zvyšných sedem etáp. Štyridsaťročného rodáka z Myjavy Jakeša zatiaľ obchádzajú technické i zdravotné problémy. "Motorka je vo veľmi dobrom stave, spravili sme štandardný servis, vymenili sme pneumatiky, olej, filter, a tak ďalej. Ja osobne som tiež v poriadku, trochu ma bolí palec, ale mám to ‘zatejpované’," pokračoval štvrtý muž celkovej klasifikácie vlaňajšej edície Rely Dakar.

  Jakeš mohol byť na tom po šiestich etapách podstatne lepšie, no vo štvrtok mu organizátori naparili hodinovú penalizáciu za neprejdenie jedného z kontrolných bodov. "Dakar je nevyspytateľný, nie vždy všetko vyjde. Skúšali sme to preveriť, či som naozaj netrafil kontrolný bod. Organizátori nám povedali, že nemáme právo nahliadnuť do ich GPS systému. Či som ho trafil alebo nie, je vraj 50 na 50," uviedol slovenský motocyklista, ktorého prioritným cieľom je skončiť v elitnej desiatke. "V pláne mám prísť do cieľa, chcem naďalej podávať štandardné výkony. Keď to všetko vyjde, tak by som sa mohol umiestniť do 10. miesta," zakončil Jakeš.

  © SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.