Podnikanie Volkswagenu v USA je katastrofou, tvrdia odbory

  0
  511

  WOLFSBURG 22. januára (WEBNOVINY) – Podnikanie nemeckej automobilky Volkswagen (VW) v USA je "katastrofou“.

  Vyhlásil to v stredu zástupca odborov v dozornej rade automobilky Bernd Osterloh a zároveň vyzýva skupinu na viac modelov a rýchlejšie rozhodnutia, čo by pomohlo zvrátiť pokles spoločnosti na jej druhom najväčšom trhu.

  Roky generujú straty

  Hoci VW rastie a má ambície stať sa najväčšou automobilkou v Číne a Európe, skupina stále úplne nevie, ako uspieť v USA, povedal ďalej. "Spojené štáty sú pre VW prípadom katastrofy,“ uviedol.

  Automobilka VW minulý mesiac odvolala šéfa divízie pre USA Jonathana Browninga a nahradil ho Michael Horn, ktorý tiež rovnako ako Osterloh vedeniu spoločnosti tento mesiac vyčítal, že venuje malú pozornosť dynamike trhu v USA.

  Situácia skupiny v USA, kde už roky generuje straty, sa podľa Osterloha nezlepší do roku 2016 a firma na tomto trhu musí predstaviť viac modelov.

  Na Slovensku patria k najväčším exportérom

  Koncern Volkswagen pôsobí aj na Slovensku. Spoločnosť Volkswagen Slovakia, a. s. patrí k najväčším exportérom, investorom i zamestnávateľom v súkromnom sektore na Slovensku a zamestnáva viac ako 9 400 ľudí.

  V súčasnosti v bratislavskej fabrike vyrába automobily Volkswagen Touareg, Audi Q7,Volkswagen up!, Seat Mii, Škoda Citigo, karosérie Porsche Cayenne a prevodovky. V závode v Martine vyrába podnik komponenty pre podvozky a prevodovky a v Košiciach pripravuje vozidlá na export do Ruska.

  © SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.