Paralympijský víťaz Zanardi sa vracia k motošportu

  0
  443

  MILÁNO 21. januára (WEBNOVINY) – Bývalý pilot formuly 1 Alessandro Zanardi sa po piatich rokoch vracia k automobilovým pretekom. Štyridsaťsedemročný športovec, ktorý pri nehode v roku 2001 prišiel o obe nohy a pred dvoma rokmi získal dve zlaté medaily na paralympijských hrách v cyklistike – handbikoch, bude jazdiť v seriáli GT Sprint Series na špeciálne upravenom BMW Z4 GT3.

  "Po odchode z motošportu v roku 2009 som bol stále srdcom jazdec. Keď som vyšiel na trať koncom roka 2012 s BMW M3 DTM, okamžite ma začali svrbieť prsty. Od tej chvíle som sa pohrával s myšlienkou návratu do automobilových pretekov. Napokon som dostal túto jedinečnú príležitosť," cituje web ESPNF1.com Zanardiho.

  Talian sa zúčastnil na 41 veľkých cenách F1. O nohy prišiel pri nehode počas pretekov série CART na okruhu Lausitzring v Nemecku. Neskôr jazdil s upraveným vozidlom v majstrovstvách sveta cestovných automobilov, v ktorých vyhral štyri preteky. Veľký bojovník má vo svojej kategórii na konte víťazstvo na maratóne v New Yorku a v handbikoch chce súťažiť aj na paralympijských hrách 2016 v Riu de Janeiro.

  © SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.