Opel uzavrel so zamestnancami kolektívnu zmluvu

0
311

FRANKFURT 3. februára (WEBNOVINY) – Spoločnosť Opel, ktorú vlastní americká spoločnosť General Motors (GM), uzavrela kolektívnu zmluvu so svojimi zamestnancami v závodoch v nemeckých mestách Rüsselsheim, Kaiserslautern a Eisenach. Táto zmluva obsahuje garanciu udržania pracovných miest do roku 2018. “Pre spoločnosť a jej zamestnancov je to dôležitý krok pre zabezpečenie našej budúcnosti,” povedal Ulrich Schumacher, šéf spoločnosti Opel v oblasti personalistiky. V týchto troch závodoch spoločnosti pracuje 7 150 zamestnancov.

V rámci dohody spoločnosť prisľúbila, že bude pokračovať vo výrobe modelov Corsa a Adam v závode v Eisenachu. Taktiež sa zaviazala, že v Rüsselsheime začne výroba nového modelu a v Kaiserslauterne bude pokračovať výroba komponentov.

Spoločnosť Opel minulý týždeň podporila aj šéfka GM Mary Barraová. Podľa jej slov je automobilka životaschopná. Šéf spoločnosti Opel Karl-Thomas Neumann vyjadril opatrný optimizmus v súvislosti s výhľadom automobilky na tento rok už v decembri minulého roku.

Opel je na dobrej ceste, aby sa do roku 2016 vrátil k zisku, avšak Neumann očakáva náročný rok 2014. Dôvodom sú náklady na reštrukturalizáciu súvisiace s ukončením výroby áut v továrni v meste Bochum v Nemecku. “Ak nenastane koniec sveta, mali by sme rásť a potom nebudeme potrebovať dodatočné znižovanie nákladov,” povedal. Závod v Bochume by mal ukončiť produkciu automobilov na konci tohto roka.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.