Opel očakáva, že sa v budúcom roku vyhne ďalšiemu šetreniu

  0
  331

  FRANKFURT 23. decembra (WEBNOVINY) – Nemecká automobilka Opel, ktorá je divíziou americkej spoločnosti General Motors, je opatrne optimistická, že jej predaj vzrastie v budúcom roku dosť na to, aby sa vyhla ďalšiemu znižovaniu nákladov.

  Povedal to šéf firmy Karl-Thomas Neumann v rozhovore pre denník Süddeutsche Zeitung. Opel je na dobrej ceste, aby sa do roku 2016 vrátil k zisku, avšak Neumann očakáva náročný rok 2014. Dôvodom sú náklady na reštrukturalizáciu súvisiace s ukončením výroby áut v továrni v meste Bochum v Nemecku.

  "Ak nenastane koniec sveta, mali by sme rásť a potom nebudeme potrebovať dodatočné znižovanie nákladov," povedal. GM sa podľa neho drží svojho investičného plánu pre Opel v sume štyri miliardy eur. Stratégia pre jej stratovú divíziu tiež zostane v platnosti aj po zmene vedenia vo firme General Motors. "Zostanem s firmou Opel dlhý čas. Toto nie je krátkodobá záležitosť," tvrdí Neumann.

  Tiež uviedol, že spolupráca spoločnosti Opel a francúzskej automobilky PSA Peugeot Citroën bude pokračovať aj napriek tomu, že GM plánuje predať svoj sedempercentný podiel vo francúzskej spoločnosti. "Budeme ďalej pokračovať v spolupráci na projektoch, z ktorých plynú vzájomné výhody," dodal.

  © SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.