Obyčajní ľudia idú do eurovolieb s nezávislými osobnosťami

0
462

BRATISLAVA 20. februára (WEBNOVINY) – Hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) umožní nezávislým osobnostiam kandidovať do Európskeho parlamentu (EP).

“Rozhodli sme sa osloviť spoločensky významné organizácie s ponukou, aby si v prípade záujmu vybrali zástupcu, ktorého môžeme nominovať na kandidátku do volieb do Európskeho parlamentu. Cieľom je kandidátka zložená z rešpektovaných a dôveryhodných osobnosti, ktoré si vyberú relevantné spoločenské organizácie. Sme presvedčení, že organizácie reprezentujúce široké zastúpenie občianskej spoločnosti, budú odrážať záujmy Slovenska v Európe lepšie než súčasné politické strany,” povedal líder kandidátky do eurovolieb Jozef Viskupič,.

Ten je zároveň jediným členom hnutia na kandidátke. Ostatné miesta hnutie obsadí výberom z ponúknutých nominácií oslovených organizácií a jednotlivcov. Poradie kandidátov určí podľa Viskupiča hnutie hlasovaním všetkých členov poslaneckého klubu.

Voľby do europarlamentu sa na Slovensku uskutočnia v sobotu 24. mája 2014. V SR pôjde o tretie eurovoľby, predtým sa konali v rokoch 2004 a 2009. Naposledy si Slovensko volilo 13 europoslancov. Účasť na voľbách do EP na Slovensku bola nízka, v roku 2009 prišlo k urnám 19,64 percenta oprávnených voličov.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.