Obrazom: V Tatrách súťažili ľadoví sochári, vyhrali Japonci

0
492

POPRAD 3. februára (WEBNOVINY) – Druhý ročník medzinárodných majstrovstiev v tesaní ľadových sôch Tatry Ice Master prilákal do Vysokých Tatier rekordných 28-tisíc ľudí.

“Až 35-percentný nárast návštevnosti podujatia nás veľmi príjemne prekvapil. Dali sme na špičkové obsadenie a bolo to správne rozhodnutie,” povedal predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry Ján Mokoš. Najúspešnejším tímom sa stali Japonci. Porota udelila japonskému tímu až dve prvenstvá, a to v prvý aj v posledný deň podujatia. V konkurencii desiatich tímov sa nestratili ani Slováci, ktorí sa v úvodný deň podujatia umiestnili na treťom mieste.

Obrazom: V Tatrách stoja umelecké diela z ľadu, najlepší boli Japonci

Podujatie Tatry Ice Master na Hrebienku bolo neoficiálnymi majstrovstvami sveta v tesaní ľadových sôch. Prácu desiatich súťažných tímov z Japonska, Ruska, Veľkej Británie, Českej republiky, Maďarska, Poľska, Rumunska, Srbska, Fínska a Slovenska hodnotila porota, ktorá každý deň vyhodnocovala najúspešnejší tím.

S prvou témou “Medveď” sa najlepšie popasovali Japonci, Briti a Slováci. Druhú tému “Krajina odkiaľ pochádzam” najlepšie zvládali Fíni, nasledovaní Rusmi a Maďarmi. Najočakávanejšiu tému “Abstrakt – voľná tvorba” v posledný deň najlepšie zvládli Japonci, Fíni a Česi. Svojich favoritov si mohli vybrať aj návštevníci podujatia. V piatok sa divákom najviac páčila tvorba Japoncov. V sobotu a v nedeľu návštevníci najviac ocenili prácu slovenského tímu.

Obrovský úspech vzbudil podľa výkonnej riaditeľky Regiónu Vysoké Tatry Lenky Maťašovskej aj tatranský “čínsky múr”. Návštevníkov podľa nej neodradilo ani dlhé čakanie, aby sa ním mohli prejsť a dostať sa tak až k najväčšej atrakcii tejto zimy – Tatranskému ľadovému dómu. Súťaž v tvorbe ľadových sôch doplnili každý deň hudobné vystúpenia a v nedeľnom finále maďarský umelec Zsolt M. Tóth predviedol divákom atraktívnu ľadovú ohňovú show. Vytvorené diela budú môcť návštevníci Vysokých Tatier obdivovať aj ďalšie mesiace, závisieť to však bude od počasia.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.