Nové zdaňovanie nehnuteľností bude najskôr v roku 2015

0
320

BRATISLAVA 23. decembra (WEBNOVINY) – Ministerstvo financií pripravuje návrh nového systému zdaňovania nehnuteľností. Ten by sa mal zakladať na odhadovanej trhovej hodnote nehnuteľnosti.

"Na základe získaných dát o cenách inzerovaných rezidenčných nehnuteľností bude navrhnutý model, ktorý po zohľadnení vstupných charakteristík umožní odhadnúť trhovú hodnotu nehnuteľnosti," uvádza sa vo vládnom materiáli Národný program reforiem pre rok 2013. Vzhľadom na komplexnosť problematiky však ministerstvo financií plánuje zaviesť nový systém najskôr v roku 2015.

Zaviesť zmeny zdaňovania nehnuteľností avizovalo po nástupe súčasnej vlády ministerstvo financií už od roku 2014. Podľa pôvodného zámeru mal byť vtedy systém pripravený po technickej stránke. Cieľom rezortu financií tak aj naďalej zostáva vytvoriť systém, ktorý by bol voči občanom čo najspravodlivejší. Pokiaľ bude zavedená nová forma priznávania majetku, budú musieť s najväčšou pravdepodobnosťou občania podávať priznania v novej štruktúre.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.