Najviac cenných kovov ostáva doma, Rusi majú 33 medailí

0
711

SOČI 23. februára (WEBNOVINY) – Reprezentanti Ruska si na zimných olympijských hrách v Soči vybojovali celkovo 33 medailí, z toho trinásť zlatých. Stali sa najúspešnejšou krajinou podujatia.

Naposledy jedna krajina získala najviac zlatých i všetkých medailí na jedných ZOH v roku 2006, keď v Turíne vybojovali Nemci jedenásť prvenstiev a celkovo sa postavili 29-krát na pódium.

Viac správ z olympiády si môžete pozrieť ———-> TU

Odporúčame aj:

Prehľad vrcholov a zaujímavostí zo zimných olympijských hier

Rusi dominovali v Soči v štyroch športoch – boboch, krasokorčuľovaní, skeletone a rýchlokorčuľovaní na krátkej dráhe. Pred štyrmi rokmi bola na ZOH najúspešnejšia hosťujúca Kanada (14-7-5), pred ôsmimi Nemci (11-12-6). Rusko naposledy vyhralo medailovú bilanciu krajín v Lillehammeri 1994 (11-8-4).

Obrazom: Posledný deň na olympiáde v Soči

Holandsko totálne ovládlo súťaže rýchlokorčuliarov. „Oranjes“ získali na ovále až 23 cenných kovov a prekonali historický rekord v počte medailí v jednom športe, ktorí doteraz držali zjazdári Rakúska z roku 2006 so štrnástimi pódiovými umiestneniami.

Aj osem zlatých holandských medailí z rýchlokorčuľovania je novým rekordom, doteraz ho držali so šiestimi prvenstvami tímy ZSSR v rýchlokorčuľovaní 1960 a Kórejskej republiky v rýchlokorčuľovaní na krátkej dráhe 2006.

Prehľad viacnásobných medailistov zo zimných olympijských hier 2014 v Soči:

MUŽI

4 cenné kovy

Viktor An (Rus.) rýchlokorčuľovanie na krátkej dráhe 3 – 0 – 1

3 cenné kovy

Sven Kramer (Hol.) rýchlokorčuľovanie 2 – 1 – 0
Martin Fourcade (Fr.) biatlon 2 – 1 – 0
Maxim Vylegžanin (Rus.) beh na lyžiach 0 – 3 – 0
Ondřej Moravec (ČR) biatlon 0 – 2 – 1

2 cenné kovy

Felix Loch (Nem.) sane 2 – 0 – 0
Ole Einar Björndalen (Nór.) biatlon 2 – 0 – 0
Alexej Vojevoda (Rus.) boby 2 – 0 – 0
Maxim Traňkov (Rus.) krasokorčuľovanie 2 – 0 – 0
Alexander Zubkov (Rus.) boby 2 – 0 – 0
Kamil Stoch (Poľ.) skoky na lyžiach 2 – 0 – 0
Dario Cologna (Švaj.) beh na lyžiach 2 – 0 – 0
Jörgen Graabak (Nór.) severská kombinácia 2 – 0 – 0
Emil Hegle Svendsen (Nór.) biatlon 2 – 0 – 0
Tobias Arlt (Nem.) sane 2 – 0 – 0
Tobias Wendl (Nem.) sane 2 – 0 – 0
Vic Wild (Rus.) snoubording 2 – 0 – 0
Eric Frenzel (Nem.) severská kombinácia 1 – 1 – 0
Alexander Legkov (Rus.) beh na lyžiach 1 – 1 – 0
Magnus Hovdal Moan (Nór.) severská kombinácia 1 – 1 – 0
Marcus Hellner (Švéd.) beh na lyžiach 1 – 1 – 0
Koen Verweij (Hol.) rýchlokorčuľovanie 1 – 1 – 0
Jan Blokhuijsen (Hol.) rýchlokorčuľovanie 1 – 1 – 0
Fiodor Klimov (Rus.) krasokorčuľovanie 1 – 1 – 0
Johan Olsson (Švéd.) beh na lyžiach 1 – 1 – 0
Vladimir Grigoriov (Rus.) rýchlokorčuľovanie na krátkej dráhe 1 – 1 – 0
Nikita Kacalapov (Rus.) krasokorčuľovanie 1 – 0 – 1
Michel Mulder (Hol.) rýchlokorčuľovanie 1 – 0 – 1
Kjetil Jansrud (Nór.) zjazdové lyžovanie 1 – 0 – 1
Charlie White (USA) krasokorčuľovanie 1 – 0 – 1
Magnus Krog (Nór.) severská kombinácia 1 – 0 – 1
Jorrit Bergsma (Hol.) rýchlokorčuľovanie 1 – 0 – 1
Zbigniew Brodka (Poľ.) rýchlokorčuľovanie 1 – 0 – 1
Daniel Richardsson (Švéd.) beh na lyžiach 1 – 0 – 1
Patrick Chan (Kan.) krasokorčuľovanie 0 – 2 – 0
Albert Demčenko (Rus.) sane 0 – 2 – 0
Erik Lesser (Nem.) biatlon 0 – 2 – 0
Scott Moir (Kan.) krasokorčuľovanie 0 – 2 – 0
Denny Morrison (Kan.) rýchlokorčuľovanie 0 – 1 – 1
Dominik Landertinger (Rak.) biatlon 0 – 1 – 1
Noriaki Kasai (Jap.) skoky na lyžiach 0 – 1 – 1
Chan Tchien-ťü (Čína) rýchlokorčuľovanie na krátkej dráhe 0 – 1 – 1
Teodor Peterson (Švéd.) beh na lyžiach 0 – 1 – 1
Zan Košir (Slovin.) snoubording 0 – 1 – 1
Fabian Riessle (Nem.) severská kombinácia 0 – 1 – 1
Peter Prevc (Slovin.) skoky na lyžiach 0 – 1 – 1
Wu Ta-ťing (Čína) rýchlokorčuľovanie na krátkej dráhe 0 – 1 – 1
Jaroslav Soukup (ČR) biatlon 0 – 1 – 1
Christof Innerhofer (Tal.) zjazdové lyžovanie 0 – 1 – 1
Emil Jönsson (Švéd.) beh na lyžiach 0 – 0 – 2
Steven Holcomb (USA) boby 0 – 0 – 2
Steve Langton (USA) boby 0 – 1 – 1
Juris Šics (Lot.) sane 0 – 0 – 2
Andris Šics (Lot.) sane 0 – 0 – 2

ŽENY

5 cenných kovov

Ireen Wüstová (Hol.) rýchlokorčuľovanie 2 – 3 – 0

3 cenné kovy

Daria Domračevová (Biel.) biatlon 3 – 0 – 0
Marit Björgenová (Nór.) beh na lyžiach 3 – 0 – 0
Park Seung-Hi (Kór. rep.) rýchlokorčuľovanie na krátkej dráhe 2 – 0 – 1
Charlotte Kallová (Švéd.) beh na lyžiach 1 – 2 – 0
Šim Suk Hee (Kór. rep.) rýchlokorčuľovanie na krátkej dráhe 1 – 1 – 1
Tora Bergerová (Nór.) biatlon 1 – 1 – 1
Tiril Eckhoffová (Nór.) biatlon 1 – 0 – 2
Arianna Fontanová (Tal.) rýchlokorčuľovanie na krátkej dráhe 0 – 1 – 2

2 cenné kovy

Jorien ter Morsová (Hol.) rýchlokorčuľovanie 2 – 0 – 0
Tina Mazeová (Slovin.) zjazdové lyžovanie 2 – 0 – 0
Natalie Geisenbergerová (Nem.) sane 2 – 0 – 0
Tatiana Volosožarová (Rus.) krasokorčuľovanie 2 – 0 – 0
Maria Höflová-Rieschová (Nem.) zjazdové lyžovanie 1 – 1 – 0
Ingvild Flugstad Östbergová (Nór.) beh na lyžiach 1 – 1 – 0
Anna Fenningerová (Rak.) zjazdové lyžovanie 1 – 1 – 0
Martina Sábliková (ČR) rýchlokorčuľovanie 1 – 1 – 0
Xenia Stolbovová (Rus.) krasokorčuľovanie 1 – 1 – 0
Meryl Davisová (USA) krasokorčuľovanie 1 – 0 – 1
Jelena Ilinychová (Rus.) krasokorčuľovanie 1 – 0 – 1
Ida Ingemarsdotterová (Švéd.) beh na lyžiach 1 – 0 – 1
Vita Semerenková (Ukr.) 1 – 0 – 1
Lotte van Beeková (Hol.) rýchlokorčuľovanie 1 – 0 – 1
Aino-Kaisa Saarinenová (Fín.) beh na lyžiach 0 – 2 – 0
Gabriela Soukalová (ČR) biatlon 0 – 2 – 0
Kerttu Niskanenová (Fín.) beh na lyžiach 0 – 2 – 0
Tessa Virtueová (Kan.) krasokorčuľovanie 0 – 2 – 0
Oľga Viluchinová (Rus.) biatlon 0 – 2 – 0
Therese Johaugová (Nór.) beh na lyžiach 0 – 1 – 1
Nicole Hospová (Rak.) zjazdové lyžovanie 0 – 1 – 1
Margot Boerová (Hol.) rýchlokorčuľovanie 0 – 0 – 2
Oľga Grafová (Rus.) rýchlokorčuľovanie 0 – 0 – 2

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.