Na trati Bratislava – Košice meškajú vlaky aj 100 minút

0
148

BRATISLAVA 5. februára (WEBNOVINY) – Na trati Trenčianske Bohuslavice – Nové Mesto nad Váhom, ktorá je na hlavnej trati z Bratislavy cez Žilinu do Košíc, nejazdili vlaky.

Odporúčame:

Vlaky medzi Púchovom a Považskou Bystricou zastanú

Dôvodom bolo strhnuté trakčné vedenie IC vlakom 500 Tatran z Košíc do Bratislavy, ku ktorému došlo o 9:29. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) Jana Morháčová. Rušňovodič ani cestujúci sa nezranili.

Vlaky z Bratislavy cez Žilinu do Košíc už jazdia, no pri Novom Meste nad Váhom je ich rýchlosť znížená na 50 kilometrov za hodinu. O 11:51 sa podarilo sprejazdniť jednu koľaj, agentúru SITA informovala Daniela Detersová z Odboru komunikácie Železníc Slovenskej republiky (ŽSR).

V oboch smeroch momentálne stojí podľa jej slov päť vlakov plus jeden vlak IC 500, ktorý vedenie v stredu dopoludnia aj strhol. Tieto vlaky majú meškanie 80 až 100 minút, ostatné vlaky môžu meškať do 15 minút. Náhradná doprava zabezpečená nebola, keďže sa podarilo sprejazdniť jednu koľaj.

Na trati Trenčianske Bohuslavice – Nové Mesto nad Váhom, ktorá je na hlavnej trati z Bratislavy cez Žilinu do Košíc, dnes o 9:29 strhol vlak IC 500 Tatran z Košíc do Bratislavy trakčné vedenie. Príčiny vzniku udalosti sú podľa ŽSR predmetom vyšetrovania, výška škody bude vyčíslená dodatočne.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.