Mladík nafotil nahú tínedžerku, hrozí mu až desať rokov

0
441

BRATISLAVA/TRNAVA 20. februára (WEBNOVINY) – Nafotil nahé pätnásťročné dievča, polícia 22-ročného mladíka z Trnavského kraja obvinila z výroby a šírenia detskej pornografie. Ako agentúru SITA informovala trnavská policajná hovorkyňa Mária Linkešová, tínedžerka v rámci zábavy súhlasila s fotením i s uverejnením na webe.

Mladík jej fotoalbum propagoval aj na letákoch, ktoré vyvesil na rôznych miestach v meste neďaleko Trnavy. V prípade dokázania viny môže obvinený mladík stráviť za mrežami štyri až desať rokov.

Zdanlivo nevinná zábava medzi kamarátmi sa skončila závažným obvinením. “Nie je zriedkavosťou, keď si mladí ľudia zaznamenávajú na telefóny rôzne situácie. Vznikajú tak “zábavné” videá a fotky, ktoré si medzi sebou posielajú a zverejňujú ich na webe a sociálnych sieťach. V niektorých prípadoch však prekročia nielen morálne hodnoty spoločnosti, ale dopúšťajú sa protiprávneho konania”, upozornila Linkešová.

Polícia preto pripomína nielen mládeži, aby zvážili zverejnenie svojho súkromia na webových portáloch. Hoci ide často o vtipné udalosti či novinky zo súkromia, aj takéto zábery môžu byť vážne zneužité inou osobou na úplne iný účel. Zvýšená opatrnosť je preto aj v týchto prípadoch na mieste, dodala hovorkyňa.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.