Miliardár Soros chce investovať do európskych bánk

0
766

FRANKFURT 23. februára (WEBNOVINY) – Americký miliardár a finančník George Soros chce investovať do európskeho finančného sektora. Povedal to v rozhovore pre nemecký týždenník Der Spiegel.

„Verím v euro,“ cituje týždenník Sorosa. „Môj investičný tím sa preto teší, že čoskoro v Európe zarobí veľa peňazí, a to napríklad tým, že naleje peniaze do bánk, ktoré urgentne potrebujú kapitál,“ povedal. Zároveň dodal, že eurozóna práve teraz potrebuje tento druh súkromných investícií.

Soros ďalej uviedol, že jeho tím tiež uvažuje o investíciách v Grécku. „Podmienky v ekonomike krajiny sa zlepšili. Otázkou teraz je, či sa tam dajú zarobiť peniaze na udržateľnej báze. Ak je to možné, budeme investovať,“ povedal. Soros opäť kritizoval politiku Nemecka na záchranu eura, podľa neho úsporné opatrenia, ktoré Európe vnútila kancelárka Angela Merkelová, krízu prehĺbili.

Finančné trhy v eurozóne sa medzitým upokojili, avšak udržateľné zotavovanie stále neexistuje, uviedol. „Obávam sa, že eurozóna môže zažiť dlhú fázu ekonomickej stagnácie, podobnú tej v Japonsku počas posledných 25 rokov,“ uzavrel Soros.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.