Michaela Schumachera operovali, ostáva v kritickom stave

  0
  370

  BRATISLAVA 30. decembra (WEBNOVINY) – Bývalý jazdec Formuly 1 Michael Schumacher podstúpil z noci na pondelok druhú operáciu mozgu po tom, ako v nedeľu na lyžovačke v stredisku Méribel narazil hlavou do skaly. Po incidente ho v kóme letecky previezli do nemocnice v Grenobli.

  „Otázkou je, či bude telo schopné opäť prebrať svoje funkcie namiesto prístrojov a či dýchacie orgány sú stále funkčné,“ vyhlásil pre švajčiarsky denník Blick neurológ Jean – François Payen. "Krátko po prvej operácii sa jeho stav zhoršil, museli sme ho operovať druhý raz. Stále trpí, má podliatiny na mozgu a opuch mozgu neustupuje," dodal Payen. "Jeho stav je vážny, je v kóme.".

  Odporúčame:

  Michael Schumacher je v kóme, vážne si poranil lebku

  Bez helmy by bol mŕtvy

  Štyridsaťštyriročný Michael Schumacher sa zranil v nedeľu ráno na lyžovačke mimo zjazdovky vo francúzskom stredisku Méribel. Podľa zástupcov rezortu mal v čase nehody na hlave helmu a po príchode záchranárov bol pri vedomí. Agentúru AP o tom informovala aj jeho hovorkyňa Sabine Kehmová, ktorá požiadala o pochopenie, že o zdravotnom stave bývalého pretekára nemôže podávať neustále správy.

  "Krátko po nehode bol pri vedomí, ale nereagoval normálne na kontrolné otázky záchranárov. Teraz je v umelom spánku, telesnú teplotu uňho udržiavame medzi 34 – 35 stupňami Celzia. Nedá sa vylúčiť trvalé poškodenie mozgu. Bez helmy by bol pravdepodobne mŕtvy," informoval lekársky štáb na pondelňajšej mimoriadnej tlačovej besede, ktorej prepis priniesol nemecký Bild.

  Rodina je v nemocnici

  Podľa informácií rezortu Méribel bol Schumacher v deň úrazu na lyžovačke so svojím 14-ročným synom Mickom. Obe deti s manželkou Corinnou ho sprevádzali aj do nemocnice, kde sa okrem nich zastavil aj jeho bývalý boss zo stajne Ferrari Jean Todt i bývalý spolupracovník z tímov Ferrari a Mecedes-Benz Ross Brawn. Želania skorého uzdravenia mu prostredníctvom sociálnych sietí poslali i bývalí kolegovia.

  Schumacher absolvoval svoju poslednú Veľkú cenu 25. novembra 2012 v Brazílii, kde sa rozlúčil s dianím v F1 siedmym miestom. Celkovo absolvoval 308 VC za Jordan (1991), Benetton (1992 – 1995), Ferrari (1996 – 2006) a Mercedes (2010 – 2012).

  © SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.