Marián Hossa sa opäť pripojil k tímu a bol v elitnom útoku

0
238

CALGARY 27. novembra (WEBNOVINY) – Slovenský hokejista Marián Hossa sa v utorok v Calgary pridal k spoluhráčom z Chicaga a mal by nastúpiť v stredajšom stretnutí NHL proti Flames.

Trenčan opustil v sobotu tím Blackhawks a vynechal dva zápasy, keďže jeho manželku hospitalizovali v Chicagu pre komplikácie po nedávnom pôrode druhej dcéry.

„V pondelok ju prepustili z nemocnice, preto som sa pripojil k tímu. Všetko je v poriadku. Milujem hokej, ale rodinné záležitosti sú pre mňa najdôležitejšie. Som si istý, že u každého v tomto mužstve. Vždy, keď sa niečo podobné stane, chcete byť so svojou rodinou,“ povedal pre Chicago Tribune Marián Hossa.

Viac správ z NHL:

Video: Dallas dal v divokom zápase NHL tri góly za 53 sekúnd

Tridsaťštyriročný krídelník sa na utorňajšom tréningu objavil v elitnom útoku s Patrickom Sharpom a Jonathanom Toewsom. Hossa absentoval v piatich z posledných šiestich duelov Blackhawks.

Pred odchodom za rodinou vynechal tri zápasy pre zranenie v hornej časti tela. „Dúfam, že nebudem potrebovať veľa času na rozohranie. V poslednom stretnutí som sa cítil na ľade veľmi pohodlne,“ uviedol pre Chicago Tribune Hossa.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.