Košice suverénne rozprášili Žilinu, zápas okorenila bitka

0
404

BRATISLAVA 8. decembra (WEBNOVINY) – Výsledky 29. kola hokejovej Tipsport extraligy 2013/2014.

HC Košice – MsHK DOXXbet Žilina 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
Góly: 5. Spilar (Jenčík, P. Bartoš), 14. Štrbák (Kolba, Jenčík), 32. Jenčík (Klouček, P. Bartoš), 50. Jenčík (Spilar, P. Bartoš), 57. Spilar (P. Bartoš, Štrbák)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, navyše: Hrnka (Košice) 10 min za zhodenie rukavíc – Bajánik 10 min za zhodenie rukavíc, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc – Bednár, M. Korba, 3349 divákov

Zostavy:
Košice: Hylák – Klouček, M. Macejko, Štrbák, Deyl, Šeda, Cebák, Kolba – Sojčík, T. Marcinko, Bicek – Jenčík, P. Bartoš, Spilar – Hinďoš, Boltun, Jokeľ – Hrnka, Češík, R. Konečný – 38. Matis
Žilina: Mikoláš – Rúfus, Šterbák, Ostrčil, Bajaník, Leško, Niník – A. Lipovský, Klouda, R. Tomas – F. Macejka, D. Buc, T. Varga – Drevenák, Valášek, Kalla – 39. Jarab, 47. Čavrk

Hlasy:
Pavol Zůbek (asistent tréner Košíc): “Od začiatku až do konca sme mali duel pevne pod kontrolou. Hrali sme nápadito a mužstvo aj za stavu 2:0 či 3:0 plnilo všetky taktické pokyny. Súperovi sme nedovolili prečíslenia a sme radi, že v druhom zápase po sebe máme nula inkasovaných gólov.”

Martin Groma (asistent trénera Žiliny): “Výsledok je pre nás krutý, zaslúžili by sme si prijateľnejší. Najmä v druhej časti sme si dokázali vypracovať veľké množstvo príležitostí, ale naša strelecká efektivita je slabá a to dnes rozhodlo. Súperovi gratulujem, ale bohužiaľ naša koncovka je chabá.”

I. tretina

V stretnutí, ktoré nemalo ani len priemernú extraligovú úroveň, otvoril účet Spilar – po peknej Jenčíkovej prihrávke namieril v 5. min do pravého horného kúta Žilinskej bránky. Spilár to skúšal aj v 8. min, ale jeho koncovka bola málo razantná. Hosťujúci Kalla sa v polovici I. tretiny dostal až pred Hyláka, namieril však do ľavej žŕdky.

V 13. min Sojčík z dobrej pozície trafil len brankára Mikoláša. Iba sedem sekúnd si posedel na trestnej lavici Tibor Varga – košický kapitán v 14. min skóroval v presilovke, keď od modrej čiary prestrelil všetko. Aktívnemu Spilarovi chýbali ešte pred prvou prestávkou centimetre. Na opačnej strane reagoval po šanci Kloudu pohotovo Hylák.

Obrazom: Košice vyhrali nad Žilinou 5:0

II. tretina

V 25. min sa Kalla preštrikoval až ku Košickej bránke, ale skončil na Hylákovi. Spilarov pokus sa v 27. min neujal a v polovici stretnutia sa po samostatnom nájazde ani na dvakrát nepresadil Sojčík. V 32. min vypálil Klouček a po Jenčíkovej dorážke bolo 3:0. Bajaník sa po návrate z trestnej lavice márne pokúšal nájsť recept na prekonanie Hyláka.

III. tretina

V 44. min okorenila stretnutie bitka medzi Hrnkom a Bajaníkom. V polovici III. tretiny sa Jenčíkova dorážka dokotúľala do žilinskej bránky – 4:0. Posledné slovo v zápase mal v 57. min Spilar, ktorý v presilovke po Bartošovej prihrávke nedal šancu brankárovi Mikolášovi.

HK 36 Skalica – HC‘05 Banská Bystrica 5:4 (3:0, 1:2, 1:2)

Góly: 5. M. Preisinger (Obdržálek, Krejčiřík), 15. M. Kuľha (Obdržálek, Lažo), 15. M. Preisinger (Trška), 21. Obdržálek (Lažo), 53. B. Mráz (Šátek, Kutálek) – 31. Heizer (R. Macík, Macháček), 40. Petro (Saracino), 54. Rosandič (Handlovský), 56. Matúš Chovan (Handlovský, White)
Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, D. Konc – Sčensný, Tvrdoň, 1628 divákov

Zostavy:
Skalica: Lipovský – Vyrůbalík, L. Kozák, Trška, Mikéska, Srnec, Krejčiřík, od 7. min Jankovič – Lažo, R. Školiak, Obdržálek – M. Kuľha, M. Preisinger, M. Sloboda – Kutálek, B. Mráz, Šátek
Banská Bystrica: Kalemba (15. Košarišťan) – Bambúch, Saracino, Macháček, Meland, Rosandič, T. Devečka – R. Macík, Heizer, Kadura – Matúš Chovan, White, Lunter – D. Hegyi, M. Hudec, Handlovský – Fajčák, Petro, Dolník

I. tretina

Domáci nezačali dobre a už v 2. min mohli inkasovať, keď po skrumáži v bránkovisku sa snažili prepasírovať puk za bránkovú čiaru Kadura, Heizer i Macík, no brankár Lipovský dobre zasiahol betónom. Následne sa domáci museli brániť pri vylúčení Vyrůbalíka.

V presilovke si najväčšiu šancu vypracoval Luntner, ale Lipovský aj s pomocou obrany neinkasoval. Skaličania sa po Vyrůbalíkovom návrate na ľad dostali do šance, ktorú zužitkoval Preisinger, ktorý úspešne dorazil za Kalembov chrbát Krejčiříkovu strelu.

Obrazom: Skalica zdolala Bansku Bystricu

Domáci od tejto chvíle pridali, mali viac z hry a z toho pramenili vylúčenia hostí. Jedno z nich v 15. min potrestal Kuľha, ktorý sa dobre zorientoval pred Kalembom a po Lažovej strele usmernil odrazený puk do siete. O ďalších 32 sekúnd sa domáci radovali opäť – Preisinger sa predral cez brániacu dvojicu hostí a vyhnal Kalembu z bránky.

II. tretina

Druhá tretina ešte poriadne nezačala a domáci sa radovali opäť – Lažo posunul puk na aktívneho Obdržálka a ten ľahkou strelou ponad lapačku Košarišťana zvýšil už na 4:0. Hostia sa potom dlhšie nevedeli dostať do tempa.

Gólu sa dočkali až v 31. min, keď presilovú hru využil Heizer. Bystričania ešte pred druhou prestávkou pridali ďalší gól, po Saracinovej strele sa k puku dostal Fajčák a prestrelil Lipovského.

Do III. tretiny vstúpili lepšie hostia. Hrali aktívnejšia a snažili sa ešte urobiť niečo s výsledkom. Dlho však nevedeli nájsť recept na dobre organizovanú hru Záhorákov.

V 53. min zvýšil na 5:2 B. Mráz a zdalo sa, že je rozhodnuté. No potom sa dočkali aj “barani” – najskôr v 54. min využil odraz puku od zadného mantinelu Rosandič a v 56. min po chybe domácej defenzívy zdramatizoval zápas Chovan. V závere sa hostia odhodlali k hre bez brankára, ale domáci si už víťazstvo ustrážili.

HKM Zvolen – MHC Mountfield Martin 5:2 (0:0, 2:1, 3:1)
Góly: 35. Bortňák (Ťavoda), 36. Škvaridlo (Brabenec), 41. Síkela (Brabenec, V. Baláž), 53. P. Zuzin (Brabenec, Škvaridlo) – 35. Themár (J. Cíger), 46. Markovič (Galamboš), 60. Škvaridlo (P. Zuzin, Hraško)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše: Galamboš (Martin) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff, Bogdaň – Jobbágy, Kontšek, 1185 divákov

Zostavy:
Zvolen: M. Šimko – Juraško, L. Pokovič, J. Hertl, Hraško, Ťavoda, J. Mucha, M. Pospíšil – P. Zuzin, Brabenec, V. Baláž – M. Ďaloga, M. Jurík, Škvaridlo – Mančák, Bortňák, Čanky – Ľ. Zuzin, V. Fekiač, Síkela
Martin: J. Čech – I. Ďatelinka, Nitriansky, A. Novotný, J. Perniš, Brcko, Tupý, M. Pokorný, Pacalaj – Markovič, Galamboš, Fujerík – Rožník, Jurášek, L. Klíma – Themár, Dírer, J. Cíger – Vlach, Šugár, Fillo

Hlasy:
Július Šupler (tréner Zvolena): “Nemali sme dobrý začiatok, nevedeli sme sa dostať do tempa, viazla rozohrávka i súčinnosť. Som rád, že po inkasovanom góle sa chlapci vzchopili a otočili nepriaznivý stav dvoma gólmi. To si myslím, že bolo rozhodujúce v tomto zápase. Som rád, že pridali aj ďalšie góly a kontrolovali hru aj vtedy, keď súper znížil na 3:2. Po štvrtom góle sme už ovládali hru a zápas sme zaslúžene vyhrali. Čaká nás ťažký týždeň, v ktorom odohráme štyri zápasy za šesť dní.

Daniel Babka (tréner Martina): “Ujali sme sa vedenia v tomto zápase, ale hneď z nasledujúceho striedania sme si nechali streliť vyrovnávajúci gól a následne súper pridal hneď ďalší spred bránkového priestoru, kde sme si nepokryli hráčov. To isté sa stalo aj pri treťom góle na začiatku tretej tretiny. Snažili sme sa ešte niečo urobiť s výsledkom, ale nepodarilo sa nám to. Zápas sme si prehrali sami, pretože sme ho mali dobre rozohraný, ale nekoncentrovanosťou a nepokrytím hráčov pred bránkou sme o ten zápas prišli.”

I. tretina

Oba tímy nastúpili pre zdravotné problémy bez šiestich hráčov základnej zostavy, Martinčanom citeľne chýbali hlavne Beran, Važan či Smrek a Zvolenčanom Chovan, Podkonický či Obšut. V I. tretine mali hostia viac šancí, ale nevedeli ich využiť.

Galamboš sa ocitol dvakrát voľný pred Šimkom, no neuspel. Neprekonal ho zblízka ani Cíger a Klíma trafil v 18. min do žŕdky. Domáci neťažili z prečíslenia dvoch na jedného, keď na Čecha strieľal P. Zuzin a gólom sa neskončila ani pekná individuálna akcia Bortňáka, ktorý prešiel cez dvoch hráčov súpera, ale zlyhal v koncovke.

II. tretina

Druhá tretina nepriniesla pekný hokej, vzruch nastal až v polovici zápasu. Prvý martinský útok sa dostal do brejku, ale ani jeden z hráčov nedokázal dostať puk za brankára. Na opačnej strane ho v tej istej minúte nestihol zasunúť za Čecha Škvaridlo.

Až v 35. min prekvapil strelou od modrej Themár, puk prešiel Šimkovi cez lapačku a hokejisti z Turca išli do vedenia. Dlho sa však netešili, pretože o 33 sekúnd neskôr tečoval strelu Ťavodu z boku pred gólmanom Bortňák a o ďalších 41 sekúnd zužitkoval prihrávku Brabenca doťuknutím puku voľný Škvaridlo.

Zvolen išiel do III. tretiny za priaznivého stavu 2:1 a hneď po 57 sekundách zvýšil náskok. Pred brankárom dobiedzal Síkela a podarilo sa mu na viackrát prepasírovať puk za Čecha. Tréner hostí si zobral oddychový čas a mužstvu to pomohlo.

V 46. min vystrelil po ľade spomedzi kruhov Markovič a Šimkovi prešiel puk pomedzi betóny. Vyrovnávajúci gól mal v 50. min na hokejke Galamboš, ktorý išiel sám na domáceho brankára, ale nevyužil ani svoju tretiu príležitosť v zápase.

Majster napokon trestal, v 53. min nemal problém poslať puk pri ľavej žrdi do odkrytého priestoru Čechovej svätyne P. Zuzin, pričom Brabenec si pripísal tretiu asistenciu. V závere si Martin skomplikoval možnosť zdramatizovať zápas, pretože hral v oslabení a tak tri body poistil v početnej výhode Škvaridlo.

ŠHK 37 Piešťany – Dukla Trenčín 3:4 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 1:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 5. Stupka (Holovič), 35. Holovič (Lušňák), 49. J. Ručkay (R. Filip, Lelkeš) – 3. Komínek (M. Nemčík, Bobček), 39. Troliga (Čerešňák, Šišovský), 56. F. Nemček (Šišovský, M. Nemčík), rozhodujúci sam. nájazd Troliga
Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše: Lušňák 10 min za nešp. správanie – Bobček 10 min za napadnutie zo zadu, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, Jonák – Junek, Šefčík, 1667 divákov

Zostavy:
Piešťany: T. Tomek – Bučka, Cuník, Brňák, Biro, Drgoň, R. Filip, A. Hruška, Škadra – S. Saliji, Melichárek, V. Nemec – Lušňák, Holovič, Stupka – R. Lelkeš, Peško, J. Ručkay – Haring, Mišura, Románek
Trenčín: J. Lašák – M. Nemčík, Bobček, Novajovský, Čerešňák, M. Habšuda, E. Bagin, Bednár, Šimíček – Kútny, O. Rusnák, Komínek – O. Mikula, Troliga, Šišovský – M. Toman, F. Nemček, T. Klíma – D. Hudec, M. Hlinka, Buliš

I. tretina

Vzápätí mohli domáci vyrovnať, ale Mišura nedosiahol na Románkovu prihrávku. Podarilo sa to v 5. min Stupkovi, keď sa spoza bránky natlačil do voľného priestoru pred Lašáka a vyrovnal na 1:1.

V 15. min išiel na trestnú lavicu Troliga, ale domácim sa presilovku nepodarilo využiť.

II. tretina

V úvode II. tretiny sa pred Tomeka prekľučkoval Mikula, ale zblízka ho neprekonal. V 35. min hrali domáci presilovú hru, ale rozhodcovia im neuznali gól. O chvíľu mali výhodu o dvoch hráčov a to využili, keď Lušňák krížnou prihrávkou našiel Holoviča a ten do horného rohu prekonal Lašáka – 2:1. V 39. min bola pred bránkou domácich trma-vrma, puk poskakoval na bránkovisku a najlepšie sa zorientoval Troliga a vyrovnal.

V 45. min sa pretlačil medzi hráčov hostí Románek a v ceste na Lašáka ho Novajovský zahákoval a bolo z toho trestné strieľanie, faulovaný hráč ho však nepremenil. V 49. min sa domáci znova ujali vedenia, keď voľný Jakub Ručkay pri pravej tyčke zasunul puk za Lašáka – 3:2.

Dukla si vytvorila tlak a podarilo sa jej znova vyrovnať šťastným gólom, keď pred bránkou domácich bolo horúco a Nemček zo skrumáže prekonal Tomeka. V 60. min mohol strhnúť vedenie domácich Stupka, ale Lašák efektným semaforom zneškodnil puk.

V predĺžení bolo na ľade síce viac priestoru, ale k rozhodnutiu neprišlo. Víťazstvo hosťom zabezpečil Troliga Tomáš, ktorý bol ako jediný úspešný v samostatných nájazdoch.

Zostavy:

Hlasy:
Milan Klement (tréner Piešťan): “Dnešný duel bol bojovný. Dvakrát sme viedli o jeden gól a dvakrát sme boli nedôrazný pred vlastnou bránkou. Mohli sme mať tri body, máme jeden a z nášho pohľadu to nie je spokojnosť.”
Branislav Jánoš (asistent trénera Trenčína): “Z nášho pohľadu to bol jeden pekný hokej dnes, hralo sa vo veľkom nasadení, obe mužstvá hrali dôrazne do tela a hokej sa musel divákom páčiť. Z našej strany to bol zodpovedný výkon, dvakrát sme prehrávali a dokázali sme sa vrátiť do hry a tie nájazdy to bola lotéria mali sme šťastie a myslím si, že o ten jeden gól sme boli dnes lepší.”

I. tretina

Obe mužstvá dobre naladené po víťazstvách vonku z predchádzajúceho kola vstúpili do zápasu svižne. Už v 2. min mali hostia početnú výhodu, ktorú na začiatku 3. min využili Komínkom – 0:1. Vzápätí mohli domáci vyrovnať, ale Mišura nedosiahol na Románkovu prihrávku.

Podarilo sa to v 5. min Stupkovi, keď sa spoza bránky natlačil do voľného priestoru pred Lašáka a vyrovnal na 1:1. V 15. min išiel na trestnú lavicu Troliga, ale domácim sa presilovku nepodarilo využiť.

II. tretina

V 45. min sa pretlačil medzi hráčov hostí Románek a v ceste na Lašáka ho Novajovský zahákoval a bolo z toho trestné strieľanie, faulovaný hráč ho však nepremenil. V 49. min sa domáci znova ujali vedenia, keď voľný Jakub Ručkay pri pravej tyčke zasunul puk za Lašáka – 3:2. Dukla si vytvorila tlak a podarilo sa jej znova vyrovnať šťastným gólom, keď pred bránkou domácich bolo horúco a Nemček zo skrumáže prekonal Tomeka. V 60. min mohol strhnúť vedenie domácich Stupka, ale Lašák efektným semaforom zneškodnil puk.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.