Kopilot uniesol lietadlo, chcel dostať azyl vo Švajčiarsku

0
497

ŽENEVA 17. februára (WEBNOVINY) – Lietadlo etiópskeho národného dopravcu, ktoré v pondelok ráno neplánovane pristálo v Ženeve, uniesol druhý pilot snažiaci sa získať vo Švajčiarsku azyl.

Informuje o tom spravodajský portál Blick.ch, podľa ktorého 31-ročný Etiópčan využil odchod kolegu na toaletu a zamkol sa v kokpite.

Citovaný hovorca ženevskej polície Eric Grandjean uviedol, že únosca nebol ozbrojený.

V boeingu typu 767-300 smerujúcom pôvodne z Addis Abeby do Ríma a do Milána sa nachádzalo údajne okolo 200 cestujúcich, ktorí vyviazli bez ujmy a o únose dokonca najskôr ani netušili.

V inej časti správy však Blick.ch píše o poskytnutí “lekárskej a psychologickej starostlivosti”. Ženevské letisko a okolitý vzdušný priestor v súvislosti s udalosťou na niekoľko hodín uzavreli.

Obrazom: Kopilot vzal osud do svojich rúk a uniesol lietadlo

Portál AirlineReporter.com uvádza, že lietadlo začalo vysielať kódový signál znamenajúci “únos” ešte nad Sudánom a pred pristátím v Ženeve krúžilo nad mestom v sprievode vojenských stíhačiek. Dodáva, že pristátie bolo bezpečné napriek “extrémne obmedzenému množstvu zostávajúceho paliva”.

Kopilot sa údajne krátko po zastavení na ploche spustil z okna na lane, na čo ho zadržala polícia. Ako dôvod úteku do Švajčiarska uvádza nešpecifikované ohrozenie vo svojej krajine, píše Blick.ch.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.