KDH vyzýva, aby hovorca Žiliny vrátil lacno kúpený byt

0
318

BRATISLAVA 11. februára (WEBNOVINY) – Okresné centrum KDH v Žiline vyzýva hovorcu mesta Pavla Čorbu, aby vrátil byt, ktorý získal od mesta Žilina. Ako povedal dnes pre agentúru SITA poslanec NR SR Martin Fronc, ktorý je členom okresnej organizácie KDH v Žiline, získanie 2-izbového bytu v Žiline, ktorý má trhovú hodnotu približne 50 000 eur, za 700 eur žilinským hovorcom je príznačné pre menovaných funkcionárov novej štátostrany.

Podľa neho ide o neetický predaj. “Takto vyzerá zveľaďovanie majetku mesta podľa ponímania ochrancov slabých a chudobných, za ktorých sa v strane Smer-SD tak radi sami pasujú,” zdôraznil Fronc.

Fronc zároveň upozornil, že predaj bytu sa udial za sedem mesiacov, čo je expresne rýchly čas. “Expresne rýchly realitný podvod zvládli nadštandardným spôsobom, ale žiaľ len v prospech strany Smer-SD a jej členov a v neprospech obyvateľov mesta Žilina,” povedal Fronc. Podľa neho primátorov dvojaký meter a faloš funkcionára Smeru-SD len odkryl bohorovnosť Igora Chomu.

Podľa Fronca si 22. novembra 2012 Miriam Žilinčárová podala žiadosť o pridelenie nájomného bytu na žilinský mestský úrad. Komisia o päť dní odporučila primátorovi byt Žilinčárovej prideliť. V marci 2013 doručila Žilinčárová žiadosť o odkúpenie bytu. “Byt bol 27. júna 2013 predaný už manželom Miriam a Pavlovi Čorbovcom,” upozornil Fronc.

Agentúra SITA osloví aj predstaviteľov mesta Žilina.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.