Hranie nie je len doménou mužov. Ženy ich postupne dobiehajú

0
344
Hranie nie je len doménou mužov. Ženy ich postupne dobiehajú

Rozdiely medzi pohlaviami sa postupne zmenšujú vo všetkých oblastiach života. Už neexistuje práca, ktorú by nemohli robiť i ženy. A neexistuje ani zábava, ktorej by sa ženy vyhýbali. Toto pravidlo platí aj pri hraní automatov alebo kartových hier. Hranie už nie je len doménou mužov. Ženy ich postupne dobiehajú.

V hraní sú ženy rovnako dobré ako muži

Online hranie a stávkovanie bolo pred rokmi výsostne mužskou aktivitou. Dnes už nájdete medzi hráčmi pomaly toľko žien ako mužov. A vôbec neplatí, že by nežnejšie pohlavie bolo pri hre nežné. Ženám sa darí a hrajú s rovnakou vervou ako muži. Oproti mužom majú ženy výhodu v tom, že muži sú náchylnejší na závislosti. Znamená to, že dámy si síce zahrajú, ale s mierou a rozumom. Muži ako alfa samce túžia súperiť, hrať a vyhrávať tak silno až prepadnú hre naplno a stratia pojem o hraniciach.

Online svet je zárukou súkromia

Nárast hráčok je markantný z dôvodu rastu online herní a kasín. V mužskom kolektíve kamenných herní boli ženy až veľmi na očiach, čo ich od hrania odrádzalo. Online kasína sú zárukou súkromia, kde každý hrá inkognito, ale zábavu si vie užiť rovnako ako v kamennom kasíne. Obe pohlavia však hrajú z iných dôvodov. Ženy túžia hlavne po zábave, relaxe a po odbehnutiu od reality. Snažia sa vyťažiť maximum nielen z hry, ale aj ostatných benefitov. Muži naopak hrajú kvôli pocitu vzrušenia, ktorý sa pre nich stane závislosťou. Zároveň muži potrebujú odmenu a keď sa im nedostáva, hrajú bez limitov.

Severské krajiny ako vzor do budúcnosti

Všetky spomínané informácie sa potvrdzujú v severských krajinách, ktoré sa zdajú byť vzorom pre budúcnosť zvyšku Európy. Podľa nedávnych prieskumov vo Švédsku sa počet hrajúcich žien tak zvýšil, že predbehli v hraní mužov. Z celkového počtu hráčov je až 64 % ženského pohlavia. Ešte pred pár rokmi ich bolo len 18 %, ale práve s nárastom počtu online herní dostalo chuť hrať viac žien. Medzi mužmi a ženami zostali v oblasti hrania len dva rozdiely. Prvým rozdielom je fakt, že muži preferujú kartové hry a ženy automaty. Druhý rozdiel je vidieť v spôsobe stávkovania. Muži viac riskujú, dávajú do hry vyššie čiastky, čo je dané hladinou testosterónu v tele. Ženy sa držia pri zemi a majú radi stávku na istotu. Ženy sú skrátka trpezlivejšie a vedia držať emócie pod pokrývkou.