Gólové hody v extralige, Trenčín hral vo vojenských dresoch

0
366

TRENČÍN 15. decembra (WEBNOVINY) – V nedeľu bolo v hokejovej Tipsport extralige na programe päť zápasov 32. kola. Až v dvoch stretnutiach videli diváci viac ako desať gólov.

Trenčania vo vojenských dresoch porazili doma “kamzíkov” 7:4. Hetrikom sa v tomto stretnutí blysol Ondrej Mikula. Pred zápasom Dukla ocenila Jaroslava Waltera, ktorého dres zavesili pod strechu štadióna Pavla Demitru. O jeden presný zásah viac padol v Žiline, “vlci” však prehrali so Skalicou 5:7. Záhoráci využili tri presilové hry a jeden gól pridali zásluhou Školiaka aj v oslabení.

Na víťaznej vlne sa vezie vicemajster z Košíc. “Oceliari” uspeli v piatom zápase za sebou, “baranov” porazili pod Urpínom 4:2. Bystričanom sa na rozdiel od lídra nedarí. Zverenci trénera Vladimíra Országha nevyhrali posledných šesť stretnutí. Košičania navyše ziskom troch bodov zvýšili svoj náskok na čele extraligového pelotónu na 11 bodov, pretože druhá Nitra prehrali v Martine 1:3.

Maródkou sužovaný majster sa postupne posúva tabuľkou smerom nahor, v nedeľu “bryndziari” vyhrali v Piešťanoch 2:1 po predĺžení. Rozhodujúci gól strelil Jaroslav Obšut.

Hokej – Tipsport extraliga – 32. kolo – nedeľa:

HC‘05 Banská Bystrica – HC Košice 2:4 (0:2, 0:2, 2:0)

Góly: 48. White (Meland), 51. Handlovský (Meland, White) – 2. R. Jenčík (P. Bartoš, Spilar), 10. Bicek (Sojčík), 26. Štrbák (M. Kolba, Spilár), 36. R. Jenčík (Spilar, P. Bartoš)

Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Brill, Kubuš – Jobbágy, M. Valach, 1152 divákov

Zostavy:
Banská Bystrica: Kalemba – Saracino, James Martin, Bambúch, Macháček, Meland, Rosandič – Handlovský, M. Hudec, White – R. Macík, Heizer, Kadura – Bendík, Zigo, Matúš Chovan – Hamburg, Hegyi, Petro
Košice: Riečický – Klouček, M. Macejko, Štrbák, Deyl, Šeda, Cebák, Takáč, M. Kolba – Sojčík, T. Marcinko, Bicek – R. Jenčík, P. Bartoš, Spilar – Jokeľ, Hrnka, Hinďoš – Matis, Češík, R. Konečný

Hlasy:
Vladimír Országh (tréner Banskej Bystrice): “Keď nefunguje hlava, nejde nič. Chalani aj chceli, ale sú v takej situácii, keď im odchádza sebavedomie. Snaha tu je, ale deku jednoznačne cítiť. Sme radi, že príde reprezentačná prestávka. Potrebujeme sa dať dokopy, najmä psychicky. Na Košice sme sa pripravili, nechceli sme hru zbytočne otvárať, pretože sme dostali veľa gólov po individuálnych chybách. To sa stalo aj v tomto zápase. Košičania sa dokázali presadiť, my sme nevyužili šance. Chytili sme sa až v tretej tretine, ale nezdramatizovali sme duel podľa našich predstáv.”

Anton Tomko (tréner Košíc): “Zodpovedne sme sa na tento zápas pripravili, pretože sme vedeli, že Banskej Bystrici sa nedarí v poslednom čase. Očakávali sme, že sa pokúsia zvíťaziť pred vlastnými divákmi. Kontrolovali sme hru. Na začiatku druhej tretiny mal súper dve šance, ktoré vyriešil Riečický. K tretej tretine je mi ťažko sa vyjadrovať, z nepochopiteľných dôvodov sa u niektorých hráčov prejavila nedisciplinovanosť. Zbytočne sme ponúkli súperovi dva góly. Napokon sme oslabenia ubránili a z ceľkového pohľadu je naše víťazstvo zaslúžené.”

Obrazom: Líder hokejovej extraligy porazil “baranov”

I. tretina

Prvá tretina bola v réžii hostí, ktorí išli rýchlo do vedenia. Už v 2. min prestrelil voľný Jenčík brankára Kalembu – 0:1.

Dominik Kadura (vpravo dole) z HC’05 Banská Bystrica a Matej Češík (vľavo) z HC Košice počas 32. kola slovenskej hokejovej Tipsport extreligy 2013/2014 medzi HC’05 Banská Bystrica – HC Košice. Foto: SITA/Ján ViazaničkaPatrick White (tretí sprava) z HC’05 Banská Bystrica a Martin Štrbák (vpravo) z HC Košice počas 32. kola slovenskej hokejovej Tipsport extreligy 2013/2014 medzi HC’05 Banská Bystrica – HC Košice. Foto: SITA/Ján ViazaničkaNa opačnej strane sa ocitol v šanci v 4. min Handlovský, keď sám pred Riečickým neuspel, ale to bolo zo strany domácich do prvej prestávky všetko.

Košičania boli častejšie v útoku a svoj náskok zvýšili. Matis ešte z dvoch metrov amerického gólmana neprekonal, ale v 10. min sa to v závare pred bránkou podarilo Bicekovi – 0:2.

II. tretina

V 26. min strieľal od modrej čiary Štrbák a tečovaný puk skončil za Kalembom – 0:3.

Trojgólové manko sa domácim už ťažko doháňalo, ich pokusy Riečický kryl a navyše v 36. min zasadil štvrtý úder z otočky Jenčík, ktorý vymietol horný roh banskobystrickej bránky – 0:4.

III. tretina

V tretej tretine hráči spod Urpína zdvihli hlavu a podarilo sa im aspoň čiastočne zdramatizovať stretnutie. V 48. min ťažili z chyby Češíka, keď sa pred mladého košického gólmana pretlačil White a v oslabení znížil na 1:4.

Potom hrali hokejisti Banskej Bystrice takmer sedem minút v početnej prevahe, no dokázali streliť iba jeden gól.

V 51. min v presilovke piatich proti trom skóroval z dorážky pri ľavej žrdi Handlovský – 2:4. Domáci sa pokúsili na konci záverečnej časti aj o hru bez brankára, ale napriek tlaku už nestrelili kontaktný gól.

Dukla Trenčín – HK Poprad 7:4 (4:0, 1:1, 2:3)

Góly: 6. D. Hudec (M. Toman), 6. T. Lipták (O. Rusnák, Pozník), 13. O. Mikula, 15. E. Bagin (F. Nemček), 27. M. Toman (Novajovský, O. Mikula), 52. O. Mikula (Šišovský), 54. O. Mikula (Troliga, Novajovský) – 29. A. Kroták (M. Paločko, S. Takáč), 49. Lapšanský (T. Sýkora), 56. Lapšanský (Štals), 58. T. Sýkora (Štals)

Vylúčení: 4:3 na 2 min, navyše: Troliga (Trenčín) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: D. Konc – Junek, Šefčík, 1058 divákov

Zostavy:
Trenčín: Lašák – M. Nemčík, Pozník, Novajovský, Čerešňák, E. Bednár, Bobček, E. Bagin, Ryzák – Kútny, O. Rusnák, Komínek – O. Mikula, Troliga, Šišovský – D. Hudec, M. Toman, J. Pardavý – Šimíček, F. Nemček, T. Lipták
Poprad: Sidor – Drábek, Gaborčík, Fabian, Jáchym, Makovský, D. Šterbák – T. Sýkora, Štals, Lapšanský – M. Nagy, Mlynarovič, Vaic – A. Kroták, S. Takáč, M. Paločko – Belluš, L. Paukovček

Hlasy:
Milan Staš (tréner Trenčína): “Lepší úvod sme si ani nemohli priať. Štvorgólové vedenie však nezaručovalo víťazstvo. Po tomto náskoku sme sa zamerali na bránenie. Chvíľami nám to vychádzalo. O tri body sme bojovali do poslednej chvíle. Škoda, že sme si dojem zo zápasu pokazili dvoma lacnými gólmi v závere. Takéto duely sa musíme naučiť dohrávať. Chalanom patrí vďaka za predvedený výkon a aj za tri zlaté body do ďalších bojov o play-off.”

Vladimír Turan (asistent trénera Popradu): “Dnešný zápas bol z našej strany veľmi zlý. Od začiatku nám chýbalo srdce, korčuľovanie a odhodlanie ako v stretnátí s Banskou Bystricou. Dopustili sme sa hrubých individuálnych chýb, práve nimi sme súpera posadili na koňa. Tí sa chytili šance a využili ju. Teší ma, že sme sa nezložili ani za vysoko nepriaznivého stavu a prikrášlili výsledok.”

Obrazom: Trenčania vo vojenských dresoch porazili v divokom zápase Poprad

I. tretina

Obdiva tímy vstúpili do zápasu aktívne a snažili sa tlačiť pred bránku súpera. Trenčania sa ujali vedenia v 6. min, keď využili hrubicu v obrane hostí. Strelu Tomana ešte Popradčania zblokovali, no opakovaný pokus Hudeca skončil nad lapačkou Sidora – 1:0.

Sprava: Jakub Drábek z HK Poprad a Jakub Šimíček z Dukly Trenčín počas hokejového zápasu 32. kola Tipsport extraligy medzi Dukla Trenčín a HK Poprad.Foto: SITA/Tomáš SomrZľava: Hráči Dukly Trenčín Anton Pozník a Ján Lašák počas hokejového zápasu 32. kola Tipsport extraligy medzi Dukla Trenčín a HK Poprad. Foto: SITA/Tomáš SomrO necelú minútu už bol rozdiel dvojgólový. Lipták strelou z druhého sledu prinútil trénera Jančušku k oddychovému času – 2:0. Následne sa Dukle núkala šanca pridať gól v presilovej hre, Mikula však netrafil odkrytú bránku.

V 13. min pridal vo vlastnom oslabení Mikula ďalší gól – pomedzi betóny gólmana – 3:0. O dve minúty skóroval strelou od modrej čiary Bagin – 4:0.

II. tretina

Hostia sa za nepriaznivého stavu nevzdávali a pokračovali v aktívnej hre. Takáč trafil žŕdku Lašákovej bránky a Krotákov pokus domáci gólman zlikvidoval hruďou.

Dukla pridala piaty gól v presilovej hre. Novajovského puk tečoval Toman a všetko napokon potvrdil až videorozhodca – 5:0.

Minútu pred polovicou zápasu za Poprad znížil najskúsenejší hráč na ľade Kroták – 5:1. Tento gól hostí nabudil, ale svoje miesto si vždy zastal Lašák.

Popradskú iskierku nádeje vykresal v 49. min Lapšanský, keď si vychutnal Lašáka -5:2. Tá však tlela iba tri minúty: Šišovského prihrávku z voleja využil Mikula – 6:2.

Ten istý hráč v 54. min zavŕšil hetrik, keď dorazil puk za dezorientovaného Sidora – 7:2.

Hosťom sa kuriózny gól podarilo streliť štyri minúty pred koncom, keď si Bagin nešťastne zrazil puk do vlastnej bránky – 7:3. Gólovú bodku za stretnutím pridal dorážkou na 7:4 Sýkora.

MHC Mountfield Martin – HK Nitra 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)

Góly: 4. L. Klíma (Fujerík), 13. Tupý (Galamboš), 26. Markovič (Galamboš, Važan) – 22. L. Novák (Stümpel, Nádašdi)

Vylúčení: 6:8 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík – Holienka, Výleta, 1800 divákov

Zostavy:
Martin: J. Čech – Pacalaj, Smrek, I. Ďatelinka, A. Novotný, Brcko, Tupý – Markovič, Galamboš, Važan – Rožník, Fujerík, L. Klíma – Themár, Dírer, J. Cíger – Zlocha ml., Jurášek, Šugár
Nitra: Kristan – Nádašdi, Ordzovenský, D. Milo, Pavlíček, M. Novák, Ďurkech – R. Tománek, Stümpel, L. Novák – Mir. Kováčik, T. Chrenko, H. Ručkay – Martin Segľa, M. Hamrák, Bajtek – Pupák, Kmeč, Rzavský

Hlasy:
Daniel Babka (tréner Martina): “Do zápasu sme sa snažili vstúpiť čo najlepším pohybom. To sa nám aj podarilo, hneď v prvej tretine sme strelili dva góly. Na začiatku druhého dejstva súper využil našu rozpačitosť, strelil kontaktný gól, ale naše mužstvo sa, našťastie, nedostalo do skepsy. Znovu sme príkladne bojovali a išli cieľavedome za víťazstvom. Všetci hráči na čele s brankárom si zaslúžia absolutórium.”

Antonín Stavjaňa (tréner Nitry): “Škoda, že naši hráči sa prebudia, až keď prehrávame. Oproti stretnutiu so Žilinou sme v Martine podali iba polovičný výkon. Aj preto sme stále iba doťahovali náskok súpera. Keď sme znížili na 1:2, svitla nám nádej, ale po ďalšej našej chybe sme inkasovali tretí gól. Žiaľ, musím skonštatovať, že celý zápas sme boli bezzubí a naša platonická snaha v závere už k ničomu neviedla. Martin získal zaslúžene všetky tri body.”

I. tretina

Domáci sa ujali vedenia v 4. min. Fujerík vyhral vhadzovanie a Klíma nekompromisnou strelou napol nitriansku sieť – 1:0.

Hostia sa potom nevedeli vymaniť z tlaku, “kosačky” sršali elánom, v 13. min strelil Martin svoj druhý gól. Jeho autorom bol Tupý, ktorý od modrej čiary prekvapil brankára Kristana – 2:0.

II. tretina

Nitra v 22. min v početnej prevahe strelila zásluhou Lukáša Nováka kontaktný gól – 2:1. Domáci sa však nenechali vykoľajiť a v 26. min sa im podarilo prečíslenie s gólovým zakončením. Galamboš s Važanom sa cez nitrianskeho obrancu rútili smerom na hosťujúcu bránku, odrazený puk sa dostal k Markovičovi, ktorý prestrelil Kristana – 3:1.

Hostia chceli v tretej tretine ešte niečo niečo urobiť s výsledkom. V 41. min nebezpečne vystrelil skúsený Stümpel a Čech plecom vyrazil puk nad svoju bránku.

Potom na opačnej strane musel byť v permanencii Kristan po strelách Fujeríka, Themára a Rožníka.

Nitra mohla v 51. min skorigovať stav, ale Stümpelov teč stroskotal na Čechovi. V 55. min Nitrania nevyužili presilovku a v závere už nedokázali prekonať domáceho brankára.

MsHK DOXXbet Žilina – HK 36 Skalica 5:7 (1:2, 2:2, 2:3)

Góly: 3. R. Tomas (Leško, D. Buc), 26. Drevenák (T. Varga, Marek Slovák), 26. Kalla (Valášek, Marcel Šterbák), 53. Valášek (Kalla), 60. Marek Slovák (T. Varga, Ostrčil) – 1. Obdržálek (R. Školiak, M. Kuľha), 11. R. Kropáč, 34. M. Kuľha (Vyrůbalík), 36. Obdržálek (R. Kropáč, R. Školiak), 46. M. Kuľha (R. Školiak, Obdržálek), 59. R. Školiak (Kropáč, L. Kozák), 59. Preisinger

Vylúčení: 4:7 na 2 min, navyše: Martin Chovan (Žilina) 10+10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Lauff – Gavalier, Smerek, 1007 divákov

Zostavy:
Žilina: Koutský – Dlouhý, Leško, Rúfus, Martin Chovan, Ostrčil, Marcel Šterbák – D. Buc, Klouda, R. Tomas – T. Varga, Marek Slovák, Drevenák – Kalla, Valášek, Piják (od 41. min Čavrk)
Skalica: Lipovský – Vyrůbalík, L. Kozák, Krejčiřík, Mikéska, Šohajda, M. Srnec – M. Kuľha, R. Školiak, Obdržálek – M. Preisinger, Stieler, R. Kropáč – Kutálek, B. Mráz, Šátek

Hlasy:
Róbert Kaláber (tréner Žiliny): “Do zápasu sme vstupovali s cieľom hrať zo zabezpečenej obrany a čakať na chyby súpera. To nám však nevyšlo, už po jedenástich sekundách sme inkasovali. V druhej tretine sme vyvinuli enormné úsilie a otočili nepriaznivý stav. Zlomovým okamihom bolo nepremenenie trestného strieľania Valáškom. V tretej časti rozhodla naša chyba, Skalica zvýšila náskok a my sme už len doháňali. V zápase sme doplatili na nedisciplinovanosť.”

Andrej Výboh (tréner Skalice): “Do Žiliny sme cestovali s obavami, chýbalo nám niekoľko zranených hráčov a ďalších trápila viróza. Šancu tak dostali hráči z juniorky. Podarilo sa nám streliť rýchly gól a vyhrať prvú tretinu. V druhej časti sa súperovi podarilo dvakrát po sebe skórovať, my sme však otočili priebeh duelu. S počtom strelených gólov, výsledkom aj výkonom som spokojný. Sme radi, že si zo Žiliny odvážame tri body.”

I. tretina

Hostia mali raketový vstup do zápasu, keď už v 11. sekunde Obdržálek švihom prekonal brankára domácich – 0:1. O dve minúty neskôr unikol najlepší strelec domácich Tomas a pomedzi betóny Lipovského vyrovnal – 1:1.

Možnosť na zvýšenie náskoku mali Žilinčania po strele Drevenáka, ale ani on sa nepresadil. V 11. min Kropáč nastreľoval puk spoza bránky a po teči jedného zo zadákov Žiliny skončil za čiarou.

Ďalšie minúty priniesli vylúčenia na oboch stranách, ale ani jedno z mužstiev nedokázalo využiť početnú prevahu.

II. tretina

V úvode druhej tretiny hrali Žilinčania piatu presilovku, zaútočili a kapitán Drevenák doklepol vyrazený puk od Lipovského za jeho chrbát – 2:2. Následne sa gólovo presadil aj Kalla – 3:2.

V 34. min vyrovnal strelou od modrej čiary Kuľha – 3:3. Ten istý hráč potom v dobrej príležitosti fauloval Valáška, ten však trestné strieľanie nepremenil. Následne bol dvakrát vylúčený Tomas a Žilinčania pykali. V 36. min využil presilovú hru Obdržálek – 3:4.

V úvode tretieho dejstva mali domáci opäť možnosť početnej prevahy pri vylúčení Školiaka. Boli to však hostia, ktorí zásluhou Preisingera a Kutálka mohli zvýšiť svoje vedenie. To sa podarilo až Kuľhovi po akcii prvého útoku – 3:5. V 53. min Valášek znížil na rozdiel jediného gólu – 4:5.

Hostia v 59. min zásluhou Školiaka zvýšili svoj náskok – 4:6. Domáci tréner odvolal brankára Koutského, Preisinger však po pár sekundách skóroval do prázdnej bránky – 4:7. Trinásť sekúnd pred koncom duelu prirášlil výsledok Marek Slovák – 5:7.

ŠHK 37 Piešťany – HKM Zvolen 1:2 po predĺžení (1:0, 0:1, 0:0 – 0:1)

Góly: 3. Bučka (Cuník, S. Saliji) – 28. Michal Chovan (P. Zuzin, Juraško), 65. Obšut

Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc – Brath, Sčensný, 1188 divákov

Zostavy:
Piešťany: Šúrek – Cuník, A. Hruška, Brňák, Škadra, R. Filip, Drgoň, Bučka – S. Saliji, Melichárek, V. Nemec – Lušňák, Holovič, Stupka – R. Lelkeš, Peško, J. Ručkay – Haring, Mišura, Chylo
Zvolen: M. Šimko – Juraško, Obšut, J. Hertl, Hraško, Ťavoda, J. Mucha, L. Pokovič, M. Pospíšil – P. Zuzin, Brabenec, Michal Chovan – Ľ. Zuzin, M. Jurík, Síkela – Mančák, Bortňák, Martin Ďaloga – Urgas, Čanky

Hlasy:
Milan Klement (tréner Piešťan): “Myslím si, že prvá tretina bola z našej strany dobrá, v obrane sme urobili iba minimum chýb. Po inkasovanom góle v druhej tretine sme na tom boli trochu horšie, prestali sme korčuľovať a z toho vyplynuli niektoré šance Zvolena. V treťom dejstve boli šance na oboch stranách. V závere predĺženia prišla zbytočná chyba a sekundu pred koncom sme dostali gól, čo je škoda.”

Július Šupler (tréner Zvolena): “Ešte včera bolo jedenásť hráčov v domácom liečení a iba štyria na tréningu, takže to bol pre nás ťažký zápas. Hráči nastúpili so sebazaprením, po horšom začiatku sa zmobilizovali a vyrovnali. Záver duelu bol dramatický. Som rád, že v posledných sekundách sa nám podarilo skórovať a získať dva body. Poďakoval som chlapcom za obrovskú vôľu po víťazstve. Vážim si to, úspech je výsledkom tvrdej práce na tréningoch.”

I. tretina

Úvod zápasu vyšiel domácim. V 3. min po tvrdej strele Cuníka sa puk vyrazený Šimkom dostal k Bučkovi a ten delovkou poslal Piešťany do vedenia – 1:0.

V 11. min mali hostia výhodu presilovky, ale domáci sa úspešne ubránili. V 14. min ohrozili bránku hostí Ručkay s Peškom, ale Šimko si počínal výborne. V 16. min nastrelil domáci Lušňák žŕdku zvolenskej bránky.

II. tretina

V 26. min založili hostia nebezpečnú akciu, v prečíslení troch proti jednému však neskórovali. O dve minúty neskôr sa im to už podarilo, keď voľný Michal Chovan poslal puk korčuľou za Šúrekov chrbát a videorozhodca tento presný zásah odobril – 1:1. V nasledovnom priebehu druhej časti boli domáci nervózni, viazla im kombinácia. V 36. min sa ocitol Filip v šanci, ale neprekonal Šimka.

V tretej časti sa hra odohrávala väčšinou v strednom pásme. V 52. min sa prekľučkoval domáci Volovič, ale bekhendom nezavesil. V 58. min sa z rohu klziska individuálne pretlačil Peško, no nepodarilo sa mu zakončiť. Hneď z protiútoku si utvorili Zvolenčania závar pred piešťanskou bránkou – bez gólového efektu.

Predĺženie

Stretnutie dospelo do predĺženia a už keď sa schyľovalo k samostatným nájazdom, skúsený obranca Obšut tvrdou streľou od modrej čiary zaznamenal víťazný gól Zvolena – 1:2.

HK Orange 20 20 3 1 3 0 2 11 41:77 19

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.