Giggs oslavuje štyridsiatku, stále je hviezdou Manchestru

0
311

LONDÝN 29. novembra (WEBNOVINY) – Dlhoročná a stále aktívna stálica anglického futbalového klubu Manchester United Ryan Giggs oslávil v piatok 29. novembra okrúhle 40. narodeniny. Walesan vďačí za túto futbalovú dlhovekosť údajne pre to, že celé roky strávil v jednom tíme.

Anglický majster

Rodák z Cardiffu je napriek štyrom krížikom na chrbte stále platným hráčom, v stredu pomohol „červeným diablom“ v Lige majstrov k postupu do jarného osemfinále po víťazstve 5:0 na ihrisku Leverkusenu. Giggs debutoval v drese 20-násobného anglického majstra v roku 1991 vo veku 17 rokov.

„Čo Ryan robí v súčasnej dobe, to je niečo neuveriteľné. Keby ste nevedeli, že je to Ryan Giggs a koľko má rokov a iba by ste sledovali hru (proti Leverkusenu, pozn.), mohli by ste povedať, že má 25 rokov. Bolo ohromujúce pozerať sa na jeho prejav. Cítil som, že bol najlepší na ihrisku. Zdá sa, že do štyridsiatky by mohli hrávať len obrancovia alebo brankári. Ale krídelník, ktorý hrá od 17 do 40 rokov, adaptoval sa a stále vyzerá, že vie zdolávať súperových hráčov, je niečo brilantné,“ povedal bývalý pravý obranca United Gary Neville pre Talksport Radio.

Tréning každý deň

Ak by sa Giggs rozhodol opustiť Old Trafford rovnako ako niektorí jeho spoluhráči David Beckham, Nicky Butt či Phil Neville, pravdepodobne by už bol na futbalovom dôchodku. „V prípade, že by som sa sťahoval z klubu do klubu, bol by som hotový. Som šťastný, že som mohol zostať v jednom tíme, kde som obklopený dobrými hráčmi. Tiež mám dobrého trénera. Starám sa o seba a snažím sa trénovať každý deň, aby som bol schopný. Užívam si to, ako sa len dá a samozrejme, usilujem sa byť prínosom pre mužstvo,“ uviedol rekordér v počte štartov v drese United. Bývalý waleský reprezentant ich má momentálne na konte 953, v prípadnej budúcej sezóne by mohol pokoriť magickú hranicu tisíc zápasov.

Ryan Giggs získal s Manchestrom United 13 titulov v najvyššej anglickej súťaži Premier League, dvakrát triumfoval v Lige majstrov, štyri razy sa tešil z trofeje v FA Cupe aj Ligovom pohári, deväťkrát vyhral národný Superpohár. Raz sa radoval aj na majstrovstvách sveta klubov FIFA. „Neviem, čo si o mne myslia mladí. Keď som mal 17 alebo 18, myslel som si, že v 31 rokoch budem ‚dinosaurus‘. Mám 40 a stále som tu. Niekedy to môže byť ťažké, ale stále sa bavím. Budem v tom pokračovať tak dlho, pokiaľ si to budem užívať,“ dodal Giggs.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.