Futbalista Ďurica má problémy, čaká ho magnetická rezonancia

0
354

MOSKVA 3. decembra (WEBNOVINY) – Futbalisti Lokomotivu Moskva sa v pondelok stali novými lídrami najvyššej ruskej súťaže, v dueli 18. kola zvíťazili na ihrisku Kubaňu Krasnodar 3:1.

„Železničiari“ v zostave aj so slovenským obrancom Jánom Ďuricom viedli trojgólovým rozdielom už po polhodine hry a duel v pohode doviedli do víťazného konca.

„Mali sme skvelý prvý polčas. Hrali sme naozaj výborne, premieňali šance a rozhodli o osude súboja. To, čo sme si v kabíne povedali, že musíme tento zápas zvládnuť, sme aj naplnili,“ povedal Ďurica pre svoju oficiálnu internetovú stránku.

Dunajskostredský rodák síce odohral celé stretnutie, ale s veľkými bolesťami. „Hneď na úvod zápasu ma zasiahol do pravého kolena kopačkou hráč domácich. Koleno mi cez noc stuhlo, čaká ma vyšetrenie magnetickou rezonanciou. Dúfam, že to nebude nič vážne a budem môcť absolvovať posledný jesenný zápas,“ pokračoval Ďurica.

Lokomotiv je lídrom ruskej Premier League o dva body pred úradujúcim vicemajstrom Zenitom Petrohrad, v ktorom pôsobí ďalší Slovák Tomáš Hubočan. Moskovčania odohrajú pred zimnou prestávkou ešte jeden zápas – v sobotu 7. decembra doma proti Rubinu Kazaň. „Je to skvelé. Verím, že posledný duel doma proti Kazani zvládneme a prezimujeme na čele,“ zakončil 31-ročný slovenský reprezentant.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.