Francúzi zatkli muža, ktorý mal vyvraždiť britskú rodinu

0
292

PARÍŽ 18. februára (WEBNOVINY) – Francúzska polícia v utorok zatkla podozrivého útočníka, ktorý mal v roku 2012 zavraždiť v Alpách troch členov britskej rodiny irackého pôvodu a ďalší muž. Prípad vtedy šokoval celú krajinu a do intenzívneho vyšetrovania sa zapojili aj bezpečnostné zložky zo susedných krajín. Zadržaným mužom je 48-ročný Francúz, ktorého dolapili s pomocou očitých svedkov po tom, ako polícia zverejnila jeho identikit.

Tragédia sa stala 5. septembra 2012 v dedinke v Hornom Savojsku neďaleko jazera Annecy. Strelcovi padli za obeť štyria ľudia: 50-ročný Saad al-Hilli, jeho žena Ikbal, 74-ročná stará matka a pravdepodobne náhodný okoloidúci 45-ročný cyklista. Zranenia utrpela aj jedna z al-Hilliových dcér, tá však drámu zázračne prežila, keď sa ukryla pod sukňu matky.

Vražednou zbraňou bol historický revolver používaný švajčiarskou armádou v 20. a 30. rokoch minulého storočia. Motív páchateľa stále nie je známy, pričom polícia celý čas pracovala s verziou, že išlo o motocyklistu. Policajti z činu podozrievali aj al-Hilliovho brata a nakrátko ho aj zadržali, neskôr ho však pustili na slobodu pre nedostatok dôkazov.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.