Európa ekonomicky upadá, varuje Brusel britský minister

0
265

LONDÝN 15. januára (WEBNOVINY) – Britský minister financií George Osborne v stredu varoval EÚ pred ekonomickým úpadkom a odchodom Londýna z bloku.

Osborne poukázal na to, že súčasné fungovanie únie a reformy Bruselu v rámci ekonomickej sféry sú neefektívne. Osborne zároveň podotkol, že krajiny, ktoré nepoužívajú spoločnú európsku menu by mali byť legislatívne chránené v záujme zachovania jednotného trhu a zotrvania Spojeného kráľovstva v bloku.

Minister taktiež varoval pred možnosťou, že Londýn si bude musieť vybrať medzi eurom a odchodom z EÚ, s ktorej fungovaním sú Briti dlhodobo nespokojní. Odchod Británie z únie by mal však na 28-členný blok veľmi negatívne následky, myslí si Osborne.

"Uplynulých šesť rokov európska ekonomika stagnuje. V rovnakom čase narástla indická ekonomika o tretinu, čínska o 70 percent. Nemýľme sa, náš kontinent upadá. Takto to nemôže pokračovať. A tu máme jednoduchú voľbu – reformujme, alebo upadnime," uviedol britský minister financií vo vláde konzervatívneho premiéra Davida Camerona, ktorý sľúbil na rok 2017 referendum o členstve Londýna v EÚ.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.