Dvaja muži na smrť dobili 39-ročného muža

0
569

BRATISLAVA/ŽILINA 23. februára (WEBNOVINY) – Dvojica mužov v rodinnom dome v Turzovke na smrť dobila 39-ročného muža. Nešťastie sa stalo v noci z piatka na sobotu.

Ako informovala žilinská policajná hovorkyňa Jana Balogová, starší z obvinených 67-ročný Jozef napadol muža v predsieni domu. „Chytil ho za vlasy a ťahal do kuchyne, kde ho niekoľkokrát udrel rukou do tváre. Následne si privolal pomoc, na čo prišiel 42-ročný Peter, ktorý napadnutého muža presne nezistený počet krát udrel do hlavy,“ opísala prípad Balogová.

Zbitého muža potom obidvaja odtlačili na úroveň vchodových dverí, kde ho starší z nich ešte udieral francúzskou barlou po hlave. Mladší muža dreveným kolom tlačil von z dverí. „Napadnutý muž bol o pár hodín nájdený mŕtvy. Presnú príčinu jeho smrti určí až pitva,“ uviedla hovorkyňa.

Útočníkov zadržali a sú v cele policajného zaistenia. Vyšetrovateľ podal podnet na návrh na ich vzatie do väzby. Obvinili ich zo zločinu zabitia v spolupáchateľstve, za čo im hrozí väzenie na sedem až desať rokov.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.