Donovaly sú zatvorené pre kamióny, situáciu komplikuje dážď

0
644

BRATISLAVA 11. februára (WEBNOVINY) – Pre silný dážď je znížená dohľadnosť v okolí Zvolena, Hronskej Breznice, Vígľaša, Banskej Belej, Dobrej Nivy, Stráže, Žarnovice, Dedovej jamy, Čataja, Piešťan – Koslaviec, Zelenča a Zavara. Pre vozidlá dlhšie ako 10 metrov je pre silné sneženie uzatvorený horský priechod Donovaly.

Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území Slovenska sú zjazdné. Povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý.

Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je vo východnej časti Slovenska suchý až vlhký, v západnej polovici územia prevažne mokrý. V hornatejších oblastiach stredného a východného Slovenska je povrch vozoviek pokrytý vrstvou čerstvého, kašovitého až utlačeného snehu v hrúbke do 3 cm.

Na ceste II/578 v úseku Skalka – Kremnica, na cestách II. triedy v oblasti Vysokých Tatier, na ceste III/065018 Hodruša-Hámre – Žarnovica a na cestách III. triedy v oblasti Tatranskej Štrby a Kremnice sa miestami nachádza vrstva zľadovateného snehu v hrúbke 1-2 cm.

Horské priechody sú zjazdné, povrch vozoviek je suchý, vlhký až mokrý. Besník, Grajnár, Vernár, Zbojská a Čertovica má na vozovke čerstvý sneh v hrúbke 1 až 2 cm. Donovaly, Šturec a Podspády majú na vozovke kašovitý sneh v hrúbke 1 až 2 cm. Na vozovke priechodov Hriňová a Herlianske Sedlo je utlačený sneh v hrúbke do 2 cm.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.