Do Hnúšte mieri investor s viac ako miliónovou investíciou

0
630

RIMAVSKÁ SOBOTA 4. februára (WEBNOVINY) – Do Hnúšte v okrese Rimavská Sobota mieri nový investor. Expandujúca spoločnosť Versaco, ktorá sídli v areáli bývalých konzervární na Cukrovarskej ulici v Rimavskej Sobote, kúpila majetok bývalej gumárenskej spoločnosti T-Gum a od samosprávy žiada ďalšie priestory do prenájmu.

Ako agentúru SITA ďalej informovala prednostka mestského úradu v Hnúšti Oľga Maciaková, spoločnosť ich požiadala o prenájom približne 6-tisíc metrov štvorcových v priemyselnej zóne a poslanci mestského zastupiteľstva to na poslednom rokovaní jednohlasne odsúhlasili.

“Potrebujú na rozšírenie svojej kapacity aj nájom našich hál,” priblížila Maciaková, podľa ktorej im na 20 rokov prenajali majetok s ročným nájmom 32-tisíc eur. Ako doplnila, v priebehu piatich rokov spoločnosť musí vytvoriť 60 pracovných miest a má preinvestovať minimálne 1,5 mil. eur.

Investor sa zaoberá výrobou krytov kolies na motorové vozidlá. Ako Maciaková spomenula, 400-tisíc eur už investovali do kúpy nehnuteľností, koľko bude stáť celková rekonštrukcia hál, strechy, podláh a všetkých vnútorných rozvodov ešte nevedia.

Koncom roka bola podľa informácií Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v okrese Rimavská Sobota miera evidovanej nezamestnanosti 31,24 percenta.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.