Deutsche Bank čelí v USA novému vyšetrovaniu

0
423

BRATISLAVA 8. januára (WEBNOVINY) – Najväčšia nemecká banka Deutsche Bank čelí v USA novému vyšetrovaniu pre sporné praktiky pri obchodovaní s hypotekárnymi cennými papiermi. Federálne úrady pre dohľad nad finančnými trhmi skúmajú, či Deutsche Bank aj po prepuknutí finančnej krízy v roku 2008 neponúkala klientom úmyselne nadhodnotené cenné papiere naviazané na hypotekárny trh. Informoval o tom v stredu denník Wall Street Journal (WSJ), pričom sa odvolával na zdroje blízke vyšetrovaniu.

Pred Vianocami sa Deutsche Bank v USA dohodla na urovnaní sporu, ktorý sa týkal predaja problémových investičných nástrojov v rokoch 2005 a 2007. Spoločnosť zaplatila pokutu 1,4 mld. eur, čo predstavuje vôbec najväčšiu dohodu o mimosúdnom urovnaní v jej histórii. Podobné dohody s americkými úradmi predtým uzavreli aj banky JPMorgan a UBS.

Okrem Deutsche Bank sú terčom nového vyšetrovania aj banky Barclays, Citigroup, Goldman Sachs, JPMorgan Chase, Morgan Stanley, Royal Bank of Scotland a UBS. Vyšetrovanie, ktoré sa začalo koncom minulého roka, je stále v ranom štádiu, uviedol WSJ.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.