Cesty na Slovensku sú zjazdné a prevažne mokré

  0
  575

  BRATISLAVA 30. novembra (WEBNOVINY) – Diaľničné úseky a rýchlostné cesty sú na Slovensku prejazdné, ich povrch je prevažne mokrý.

  Cesty prvej, druhej a tretej triedy sú takisto zjazdné, informuje o tom Slovenská správa ciest na stránke www.zjazdnost.sk.

  Cesty na juhu Slovenska sú prevažne suché, na ostatnom území vlhké až mokré alebo pokryté jeden až trojcentimetrovou vrstvou čerstvého až utlačeného snehu. Horské priechody sú takisto prejazdné, cesty sú mokré.

  Na priechodoch Kremnické Bane, Donovaly, Havran, Makov a Veľké Pole je však na cestách centimeter čerstvého snehu, priechod Havran hlási sneh do troch centimetrov. Cesty na horských priechodoch Huty, Podspády, Vyšehrad, Príslop, Fačkov a Javorník sú pokryté dvojcentimetrovou vrstvou kašovitého až utlačeného snehu. V okolí Kremnice je na cestách nižších tried miestami centimetrová vrstva zľadovateného snehu.

  Slovenská správa ciest upozorňuje, že počas celej zimnej sezóny je v úseku medzi Nitrianskym Pravnom a Fačkovským sedlom zatvorená cesta pre vozidlá dlhšie ako 10 metrov. Na ceste prvej triedy medzi Svrčinovcom a Čadcou na 408 kilometri sa ráno stala dopravná nehoda, jej následky odstraňujú, na ceste je vytečená nafta. Treba preto zvýšiť pozornosť.

  © SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.