Ceny ropy sa štverali nahor, pomohli im pozitívne správy

0
389

NEW YORK 22. januára (WEBNOVINY) – Ceny ropy v utorok posilnili. Reagovali tak na správu Medzinárodnej agentúry pre energetiku (IEA), podľa ktorej globálny dopyt po rope bude v tomto roku stúpať rýchlejšie, keďže ekonomický rast priemyselných krajín sa zrýchľuje.

Tento rast absorbuje viac dodávok, hoci produkcia ropy v USA z bridlíc dosiahne rekordné maximá, uviedla IEA. Marcové dodávky ľahkej americkej ropy zdraželi o 37 centov na 94,97 USD za barel. Londýnska ropa Brent posilnila o 38 centov na 106,73 USD za barel.

Cena zlata v utorok oslabila o približne jedno percento. Išlo o jej najvýraznejší jednodňový pokles v tomto roku. Cenu žltého kovu poškodili špekulácie, že americký Federálny rezervný systém (Fed) pravdepodobne na svojom budúcotýždňovom zasadaní ohlási ďalšiu redukciu programu nákupov dlhopisov.

Spotová cena zlata do 19:11 GMT klesla o 0,9 percenta na 1 241,76 USD za uncu. Februárové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zlacneli o 10,10 USD na 1 241,80 USD za uncu.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.