Ceny ropy aj zlata v pondelok oslabili

0
204

NEW YORK 28. januára (WEBNOVINY) – Ceny ropy klesli v pondelok o viac ako 1 USD za barel. Nadol ich stiahli obavy zo slabšieho rastu v novo vznikajúcich trhových ekonomikách.

Ceny čierneho zlata tak kopírovali pokles na akciových trhoch, na ktoré okrem údajov z Číny negatívne vplývali očakávania, že Federálny rezervný systém (Fed) zredukuje svoj program skupovania dlhopisov o ďalších desať miliárd USD mesačne. Ceny britskej ropy Brent oslabili o 1,19 USD na 106,69 USD za barel. Ľahká americká ropa zlacnela o 92 centov na 95,72 USD za barel.

Ceny zlata v úvode týždňa oslabili tiež o približne jedno percento po tom, ako sa skoršie počas dňa vyšplhali na dvojmesačné maximum. Miernejšie straty amerického akciového trhu a nervozita pred tohto týždňovým zasadnutím Fedu podnietili investorov k vyberaniu ziskov. Spotová cena zlata do 20:35 GMT poklesla o 1,2 % na 1 253,69 USD za uncu. Februárové dodávky tohto kovu na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zlacneli o 90 centov na 1 263,40 USD za uncu.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.