Ceny americkej ropy vzrástli, ťahá ich krutá zima

0
167

NEW YORK 24. januára (WEBNOVINY) – Ceny americkej ropy vo štvrtok vzrástli, pod čo sa podpísal výraznejší, než očakávaný pokles zásob vykurovacieho oleja v USA. Dôvodom je pretrvávajúce chladné počasie v krajine.

Ceny britskej ropy Brent naopak klesli v reakcii na údaje o čínskom priemysle, ktorý v januári prvýkrát za posledných šesť mesiacov oslabil. Čína je druhým najväčším spotrebiteľom ropy na svete. Marcové dodávky londýnskej ropy Brent uzavreli nižšie o 69 centov na úrovni 107,58 USD za barel po tom, ako v stredu uzavreli obchodovanie na najvyššej úrovni v tomto roku. Ľahká americká ropa zdražela o 59 centov na 97,32 USD za barel, čiže sa tiež dostala najvyššie od záveru decembra 2013.

Ceny zlata posilnili vo štvrtok o viac ako dve percentá a zapísali si tak najvýraznejší rast za posledné tri mesiace. Nahor ich potiahol pokles na akciovom trhu v USA a slabé údaje z čínskeho priemyslu. Spotová cena zlata do 19:03 GMT vzrástla o 2,3 % na 1 264,20 USD za uncu. Februárové dodávky žltého kovu na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zdraželi o 23,70 USD na 1 262,30 USD za uncu.

(1 EUR = 1,3639 USD)

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.