Bublinkové lásky: Obľúbené koktaily zo šampanského!

0
1111

Šampanské je nápoj, ktorý má schopnosť pozdvihnúť náladu a nastaviť dobrú atmosféru. Koktaily zo šampanského sú retro a zároveň štýlové.

Asi je zrejmé, že tie kvalitnejšie a drahšie druhy by sa mali piť samotné. Avšak existujú aj lacnejšie druhy, ktoré sa dajú veľmi ľahko a dobre skombinovať a vytvoriť tak výborný miešaný nápoj z tohto bublinkového tvorcu nálady.

Vyskúšajte napríklad talianske Prosecco ako základ vášho koktailu. Je cenovo dostupné a v miešanom drinku nesklame, dokonca sa dé piť aj samotné.

Koktaily zo šampanského majú dlhú a zaujímavú históriu a zároveň vyzerajú chutia veľmi dobre

Punč zo šampanského

Je to klasický punč so šampanských. Avšak tajomstvo je v jeho chladení. Punč spravte do veľkej misy ktorú budete kvalitne chladiť, najlepšie s väčšími kusmi ľadu. Potom pridajte už len dobre vychladené šampanské, zamiešajte a máte skvelý a jednoduchý miešaný nápoj na oslavu.

Kir Royale

Ďalší jednoduchý koktail, ktorý poteší vaše chuťové poháriky. Obsahuje iba dve zložky, francúzsky Crème de Cassis a šampanské. V tomto prípade je pomer zložiek 0,09 dl šampanského ku 0,01 dl Crème de Cassis. Ak máte radšej sladké nápoje môžete pridať viac Crème de Cassis.

French 75

Tento nápoj je pomenovaný podľa jeho účinkov. Hovorí sa, že po jeho vypití sa budete cítiť ako keby ste dostali ranu z francúzskeho dela. Je to koktail, ktorý sa oplatí piť v malých množstvách, pretože môžete začať pri jednom alebo dvoch a zrazu sa ocitnete pri šiestich a zacítite jeho účinky.

Obsahuje gin, cukor, citrónovú šťavu a suché šampanské. Všetky zložky okrem šampanského sa spolu s ľadom sa pretrepú v šejkri a nalejú do pohára. Až nakoniec sa pridá šampanské.

Kvalitný alkohol sa dá piť rôznymi spôsobmi. Nielen rum, vodka alebo gin sa často používajú na koktaily ale dokonca aj kvalitné alebo menej kvalitné šampanské.