Boxer Tomi Kid zabojuje v USA o titul svetového šampióna

0
504

BRATISLAVA 8. decembra (WEBNOVINY) – Najúspešnejšiemu slovenskému profesionálnemu boxerovi Tomášovi „Kidovi“ Kovácsovi už nič nebráni, aby o necelý týždeň v sobotu 14. decembra nastúpil v americkom San Antoniu proti Kazachovi Beibutovi Šumenovovi a bojoval s ním o titul svetového šampióna v poloťažkej váhe prestížnych organizácií WBA a IBA.

Problémy s vízami

Tridsaťšesťročnému rodákovi z Galanty (nar. 20. júna 1977) vyvstali nečakané problémy s vízami do USA, všetko sa však napokon podarilo vyriešiť.

„V Tomášovom prípade nešlo ani tak o to, že by vôbec nedostal víza do Spojených štátov amerických, ale o časové hľadisko – kedy ich dostane. Na pondelok mal totiž rezervovaný odlet do USA,“ uviedla v nedeľu popoludní pre agentúru SITA marketingová manažérka „Tomi Kid team-u“ Petra Bohuslavská a ďalej vysvetlila: „Tomáš bol ešte v piatok predpoludním smutný, že nemá víza. Na veľvyslanectve v Bratislave sa však všetko dobre skončilo a dostal ich ešte v piatok popoludní. Tomáš spolu s členmi jeho tímu odcestujú podľa plánu v pondelok 9. decembra z Budapešti cez Londýn do Dallasu a odtiaľ do dejiska stretnutia San Antonia. Návrat je plánovaný po rovnakej trase, späť na Slovensku by mal byť 16. decembra,“ doplnila P. Bohuslavská.

Zápas v priamom prenose

Spomenutý súboj slovenského profiboxera proti Šumenovovi je vypísaný na 12 kôl a uskutoční sa v hale Alamodome v rámci galavečera Danger Zone. Okrem duelu „Kida“ sú naplánované aj ďalšie tri súboje, ten Kovácsov by mal byť prvý v poradí. „O blížiace sa podujatie je veľký záujem. Zápasy odvysiela v priamom prenose americká televízna stanica Showtime,“ zopakovala marketingová manažérka „Tomi Kid team-u“.

Profesionálny majster sveta v poloťažkej váhe v organizácii WBF (v decembri 2009 v Galante zdolal Keňana Samsona Onyanga) a európsky šampión v poloťažkej hmotnostnej kategórii v prestížnejšej verzii WBO (vo februári 2011 zvíťazil nad Hamzom Wanderom z Ugandy) Kovács je dosiaľ nezdolaný v profiringu: na konte má 23 víťazstiev, z toho 14 pred časovým limitom. Naposledy sa predstavil 21. júna v Galante, keď si na body poradil so svojím 24-ročným súperom Saidom Mbelwom z Tanzánie.

Šampión WBA a IBA Šumenov absolvoval v profiringu dosiaľ 14 súbojov s bilanciou 13 víťazstiev (z toho 8 k.o.) – 1 prehra. Kazašský pästiar, momentálne žijúci v Las Vegas, je od januára 2010 šampiónom WBA, odkedy si majstrovský opasok udržal v ďalších troch dueloch. Naposledy stál v súťažnom ringu v júni 2012.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.