Automobilka PSA plánuje zvýšiť svoj kapitál

  0
  210

  PARÍŽ 20. januára (WEBNOVINY) – Francúzska automobilka PSA Peugeot Citroën údajne plánuje zvýšiť svoj kapitál. Zdrojom tohto zvýšenia by mali byť francúzske verejné zdroje a kapitál pošle, podľa dostupných správ, aj čínsky partner PSA, spoločnosť Dongfeng. V nedeľu o tom informovala agentúra AFP s odvolaním sa na dva svoje zdroje. Do spoločnosti PSA by tak mali pritiecť tri miliardy eur.

  Francúzska automobilka dúfa, že sa celá dohoda potvrdí ešte predtým, než Francúzsko navštívi čínsky prezident Si Ťin-pching. Táto návšteva je naplánovaná na druhý kvartál tohto roku. PSA by chcela detaily dohody zverejniť 19. februára spolu s hospodárskymi výsledkami za minulý rok.

  PSA Peugeot Citroën pôsobí aj na Slovensku. V Trnave má závod, ktorý je technologicky najnovším v skupine. Strategickú investíciu francúzsky koncern oznámil v januári 2003 a do začatia výroby dosiahla 700 mil. eur. V prvom štvrťroku 2009 prišla na trh novinka Citroën C3 Picasso, ktorá sa vyrába výhradne na Slovensku, pričom investície do jej výroby dosiahli ďalších 100 mil. eur. V novembri 2011 začal závod s výrobou modelu Peugeot 208.

  © SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.