Automobilka General Motors predala v Číne rekordný počet áut

  0
  593

  PEKING 7. januára (WEBNOVINY) – Americká automobilka General Motors (GM) so spoločnými podnikmi predala v Číne minulý rok rekordných 3,16 mil. áut. V porovnaní s rokom 2012 tak ide o nárast o 11,4 %.

  V samotnom decembri predali v krajine 271 002 áut, čo predstavuje nárast v porovnaní s decembrom 2012 o 11,8 %. V novembri predaj áut tejto automobilky poskočil medziročne o 13,3 %.

  "GM si udržala dobrý rast na svojom najväčšom trhu, aj napriek miernemu spomaleniu dopytu po úžitkových vozidlách,“ povedal Matt Tsien, prezident GM pre Čínu. "Profitujeme zo širokého portfólia modelov a značiek, ktoré uspokojujú rôznorodé potreby kupujúcich v Číne,“ uviedol ďalej. GM vyrába v Číne automobily v spolupráci s automobilkami FAW Group a SAIC Motor Corp.

  Čínske združenie výrobcov áut (CAAM) skoršie v decembri informovalo, že za jedenásť mesiacov minulého roka sa v Číne predalo 19,86 mil. áut, čo predstavuje medziročný nárast o 13,5 %. Ide tak o vyšší počet než za celý rok 2012, kedy sa v krajine predalo 19,31 mil. áut.

  © SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.