Autobus sa zrazil s hasičským autom, hlásia 14 zranených

0
447

BRATISLAVA 22. februára (WEBNOVINY) – BRATISLAVA 22. februára (SITA) – Po zrážke autobusu mestskej hromadnej dopravy s hasičským vozidlom v Bratislave previezli záchranári do Univerzitnej nemocnice v Bratislave (UNB) napokon 14 zranených.

Odporúčame aj:

Obrazom: V Bratislave sa zrazil autobus s hasičmi

Ako informovala hovorkyňa UNB Petra Stano Maťašovská, medzi zranenými bolo osem mužov a šesť žien. “Predbežne sú minimálne dvaja zranení ťažko, bližšie informácie k ich stavu zatiaľ nemáme. Väčšina pacientov ešte čaká na výsledky alebo podstupuje ďalšie vyšetrenia,” povedala Stano Maťašovská a dodala, že traja účastníci nehody s povrchovými zraneniami už mohli ísť domov a hospitalizácia u nich nebola nutná.

Obrazom: Hasičské auto sa v Bratislave zrazilo s autobusom

Ako informovala bratislavská policajná hovorkyňa Karina Považanová, dopravná nehoda sa stala približne o 16:15 na svetelne riadenej križovatke pred obchodným domom na Lamačskej ceste. Podľa informácií išlo hasičské vozidlo po Lamačskej ceste v smere von z mesta so zapnutým zvláštnym výstražným a svetelným zariadením.

Z dosiaľ nezistených príčin sa na svetelne riadenej križovatke zrazilo s autobusovou linkou číslo 63, ktorá vychádzala od obchodného domu na Lamačskú cestu. Presné príčiny dopravnej nehody a mieru zavinenia budú vyšetrovať. Lamačská cesta v smere do centra mesta je ešte stále uzavretá, obchádzka je cez Harmincovu ulicu. Adriana Volfová z Dopravného podniku Bratislava pre agentúru SITA povedala, že dopravné spoje nemajú žiadne zdržanie. Škody na autobuse sú veľké.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.