Audiotextové čísla ostanú pre volajúcich naďalej záhadou

0
698

BRATISLAVA 5. januára (WEBNOVINY) – Telefonujúci na linky audiotextových služieb sa pred začiatkom hovoru nedozvedia, že hovor je spoplatnený spolu s výškou tarifikácie, ako to navrhovali v novele zákona o elektronických komunikáciách poslanci za OĽaNO.

Poslanci Národnej rady SR totiž v stredu ich návrh neposunuli ani do druhého čítania. Poslanci za OĽaNO Jozef Viskupič, Igor Matovič, Erika Jurinová a Martin Fecko chceli novelou zabrániť zneužívaniu audiotextových služieb.

Poskytovanie audiotextovej služby spočíva vo využívaní audiotextového čísla, ktoré je osobitne pridelené podniku poskytujúcemu takúto službu spolu so zvýšenou tarifikáciou za minútu hovoru, tá sa pohybuje od 40 centov do troch eur za minútu.

Skupina opozičných poslancov argumentovala, že je dôležité, aby poskytovatelia audiotextových služieb nezavádzali spotrebiteľov tým, že mu nie sú poskytnuté jasné, presné a úplné informácie o nákupných podmienkach poskytovanej služby.

“Osobitne pritom treba pristupovať k spotrebiteľom, ktorí sú zraniteľní z dôvodu ich duševnej poruchy alebo telesnej vady, veku alebo dôverčivosti,” uviedli poslanci OĽaNO.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.