Aktualizovali počet obetí leteckého nešťastia v Alžírsku

0
255

ALŽÍR 12. februára (WEBNOVINY) – Alžírske ministerstvo obrany znížilo v stredu oficiálny počet obetí po zrútení vojenského lietadla na 76, pričom jeden vojak tragédiu prežil. Ako povedal poručík Nássim Bernaúi, na palube sa nachádzalo celkovo 77 osôb.

Podľa predchádzajúcich údajov ministerstva zomrelo pri havárii 77 ľudí a jedna osoba utrpela zranenia. O zmene informovali bez udania vysvetlenia.

Podľa poručíka pátracia akcia na mieste nešťastia prebiehala až do ranných hodín a zapojených do nej bolo takmer 500 ľudí. Aj po znížení počtu obetí však ide o najtragickejšiu leteckú nehodu v Alžírsku od roku 2003, keď v troskách boeingu vlajkových aerolínií Air Algérie zahynulo 102 ľudí.

Lietadlo typu Hercules C-130 prepravovalo príslušníkov alžírskej armády s rodinami z provincie Tamanrásat v saharskej púšti do 1500 kilometrov vzdialeného mesta Kusantína (Constantine). Miesto nehody sa nachádza v hornatej časti provincie Umm al-Bavákí, približne 500 kilometrov východne od Alžíru.

Odporúčame aj:

V Alžírsku vyhlásili pre leteckú nehodu štátny smútok

Zázrak v Alžírsku, pád lietadla vraj prežila jedna osoba

Lietadlo v utorok narazilo do vrchu a vybuchlo, pričom viaceré telá zhoreli na popol a nedali sa identifikovať. Alžírske ministerstvo obrany, ktoré vytvorilo špeciálnu vyšetrovaciu komisiu, označilo za pravdepodobnú príčinu tragédie zlé počasie.

Alžírsky prezident Abd al-Azíz Bútaflíka vyhlásil od stredy trojdňový štátny smútok.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.