Ako si zjednodušiť účtovanie

0
738

BRATISLAVA 2. decembra (WBN/PR) – Účtovníctvo dá veru niekedy poriadne zabrať. Jeho vedenie v klasickom softvéri býva často nákladné a nemusí byť vždy jednoduché.

Používanie ekonomického softvéru vyžaduje rôzne počítačové zručnosti a často aj pomoc od kolegov a známych. Ak chcete mať všetko správne spracované, nesmiete zabúdať na pravidelnú aktualizáciu softvéru. Ak chcete mať dáta zabezpečené, musíte ich pravidelne zálohovať. Ak chce podnikateľ vedieť ako na tom je, musí ísť za účtovníčkou.

Je tu, ale aj iná možnosť. Riešenie, ktoré nevyžaduje žiadne inštalácie. Riešenie, ktoré nevyžaduje žiadne zálohovanie. Riešenie, v ktorom si kedykoľvek a odkiaľkoľvek podnikateľ pozrie ako na tom je a môže si v ňom sám vystavovať faktúry a účtovníčka ich hneď vidí. Takéto riešenie šetrí množstvo času stráveného inštaláciami, aktualizáciami, zálohovaním a nosením faktúr, bločkov a iných dokladov od podnikateľa k účtovníčke a naopak.

Systém s takýmito výhodami nie je možné získať úpravami klasického ekonomického systému. Je potrebné riešenie nové, vytvorené úplne od základov. Ekonomický systém, ktorý nevyžaduje žiadne inštalácie, aktualizácie ani zálohovanie a umožňuje účtovníčke a podnikateľovi vzájomne si doklady vymieňať a zdieľať, musí byť postavený na používaní internetu. Vytvoriť niečo také nie je vôbec jednoduché. Prvé pokusy boli postavené na prispôsobovaní používania klasického ekonomického softvéru cez vzdialené pripojenie, avšak tento prístup je oveľa nákladnejší a tak za väčšie pohodlie si treba priplatiť.

Dnes už ale existuje spôsob ako používať ekonomický softvér cez internet a neplatiť za to nič navyše. Účtovníčka v ňom má všetko, čo potrebuje. Mzdy a personalistiku, jednoduché účtovníctvo aj podvojné účtovníctvo bez kompromisov a obmedzení. Takéto riešenie sa nazýva online ekonomický softvér a používa sa pomocou internetového prehliadača, to znamená, že s ním pracujete rovnako ako s akoukoľvek inou internetovou stránkou.

Okrem spôsobu používania a bezstarostnej prevádzky má takéto riešenie ešte jednu podstatnú výhodu, ktorú oceňujú najmä začínajúci podnikatelia a účtovníčky. V začiatkoch podnikania sa hodí každé Euro. Zaplatiť 400 a viac Euro na začiatku za to, aby som mal ekonomický softvér, nie je maličkosť. Predajca vám určite ponúkne zľavu a možno aj nejaký darček, ale nebolo by lepšie mať to na začiatku úplne zdarma a platiť až keď zarábam? Toto je vlastnosť online ekonomického softvéru, ak umožňuje platbu na princípe softvér ako služba. To znamená, že si nekupujete softvér ako taký, ale platíte za možnosť jeho používania na základe rozsahu dát. Platbu realizujete až o mesiac alebo aj neskôr potom, ako dáta reálne spracujete. Kedy bude treba začať platiť, závisí od množstva spracovaných dát.

Všetky spomínané výhody vám ponúka jedine online ekonomický softvér Humanet na adrese http://www.humanet.sk. Nekomplikujte si účtovníctvo! Začnite účtovať zdarma a bez starostí!

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.