Zločinec je späť vo väzbe, štval ostatných proti polícii

0
403

BRATISLAVA 10. februára (WEBNOVINY) – Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NaKA) podal opätovne podnet na väzobné stíhanie na “hlavu” Ladislava P. zo Sobraniec, ktorý je súčasťou 45-člennej zločineckej skupiny. Podľa vyšetrovateľa Ladislav P. marí vyšetrovanie tým, že svedkov a spoluobvinených žiada, aby nespolupracovali s políciou.

Prokurátor aj sudca s vyšetrovateľom súhlasili. Ako informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Andrea Dobiášová, v roku 2012 vyšetrovateľ NaKA obvinil Ladislava z trestných činov založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej skupiny, neodvedenie dane a poistného a z legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

Obvineného vzali do väzby, z ktorej ho súd o pol roka prepustil. Zločinecká skupina od roku 2007 spolupracovala s ďalšími zločineckými skupinami pôsobiacimi na území SR, ČR, Maďarska, Poľska, Lotyšska, Írska, Rumunska a Ukrajiny.

Podľa policajných zistení ich cieľom bolo od štátu získať finančné prostriedky na základe neoprávneného uplatňovania dane z pridanej hodnoty. Vykazovali fiktívne obchody v SR, ale aj iných krajín EÚ s rôznym tovarom, napríklad s platinou, masívnymi dubovými podlahami, slnečnicovým olejom, ryžou, cukrom, autosúčiastkami. Svojím konaním spôsobili štátu škodu za 20 miliónov eur, daňové úrady im vyplatili takmer 16 miliónov eur.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.