Zbitý aktivista s dorezaným uchom opustil Ukrajinu

0
391

KYJEV 2. februára (WEBNOVINY) – Ukrajinský protestný vodca Dmytro Bulatov, ktorého údajne uniesli bezpečnostné zložky a brutálne ho bili niekoľko dní, v nedeľu opustil svoju vlasť.

Informujú o tom miestne médiá. Bulatov podľa nich odcestoval do Litvy, kde by sa mal podrobiť ďalšiemu liečeniu. Medializácia jeho prípadu ešte zintenzívnila pouličné demonštrácie v Kyjeve proti prezidentovi Viktorovi Janukovyčovi.

Video: Ukrajinského vodcu protestujúcich napadli

Zmiznutie Bulatova nahlásila ešte 23. januára jeho manželka, polícia však o pátraní neposkytovala žiadne informácie. Objavili sa tak dohady, že aktivista skončil ako 50-ročný Jurij Verbycký z protestnej skupiny EvroMajdan, ktorého 21. januára uniesli z nemocnice a nasledujúci deň ho našli mŕtveho v lese pri Kyjeve.

Odporúčame aj:

Video: Nezvestnému ukrajinskému aktivistovi odrezali ucho

Ukrajinská opozícia vyzýva Západ, aby sa viac angažoval

Lajčák na kolegu apeluje, aby sa na Ukrajine zdržali násilia

Ukrajinská opozícia sa v Berlíne stretne s Johnom Kerrym

Portál Kyiv Post uvádza, že Bulatov zmizol po tom, ako v Kyjeve približne 15 aktivistov “napadli, zbili a zadržali” policajti, ktorých údajne sprevádzali “najatí banditi”. Skupinu AvtoMajdan tvoria motoristi, ktorí pomáhajú chrániť a zásobovať aktivistov EvroMajdanu okupujúcich Námestie nezávislosti v centre Kyjeva.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.