Zázrak v Alžírsku, pád lietadla vraj prežila jedna osoba

0
381

ALŽÍR 11. februára (WEBNOVINY) – ALŽÍR 11. februára (SITA) – Utorňajšiu nehodu vojenského lietadla na severovýchode Alžírska prežil najmenej jeden zo 103 pasažierov a členov posádky, ktorí podľa pôvodných informácií všetci zahynuli.

Veliteľ miestnych záchranných zložiek to uviedol v rozhovore pre alžírsky verejnoprávny rozhlas, z ktorého citoval britský portál BBC. Pátranie na mieste nešťastia sa podľa rozhlasu ešte neskončilo a z trosiek zatiaľ vyniesli telá 71 obetí vrátane viacerých žien a detí.

Lietadlo typu Hercules C-130 údajne prepravovalo príslušníkov alžírskej armády s rodinami z mesta Tamanrásat v saharskej púšti do 1500 kilometrov vzdialenej Kusantíny (Constantine).

Miesto nehody sa nachádza v hornatej časti provincie Umm al-Bavákí neďaleko rovnomenného mesta. Ako pravdepodobnú príčinu médiá uvádzajú zlé poveternostné podmienky.

Letecká nehoda s podobne tragickými následkami sa v Alžírsku stala naposledy v roku 2003, keď sa boeing vlajkových aerolínií Air Algérie zrútil počas vzletu z Tamanrásatu, pričom prežila takisto len jedna zo 103 osôb na palube.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.