Zažili ste už wellness v hoteli so 100-ročnou tradíciou?

0
958

 

Asi nie je Slovák ktorý by aspoň raz v živote nenavštívil Tatry. Či už  na letnú turistiku alebo na zimné radovánky, naše veľhory majú čo ponúknuť v každom ročnom období. Navyše, popri prírodných krásach ukrývajú aj klenoty s tradíciou, ako napríklad tatranské hotely, ktoré stoja sto rokov…

Tatranský región si dodnes zachováva črty tradičnej ľudovej kultúry. Zvyky a tradície Vysokých Tatier sa výrazne líšia od ostatných slovenských oblastí. Rozdiely môžete pozorovať hlavne v nárečí, hudbe, tanci, speve a v ľudovom odeve, teda v kroji. Obyvatelia Tatier sa v minulosti zaoberali hlavne pastierstvom a poľnohospodárstvom, čo sa odrazilo aj v typických ľudových remeslách. Stretnúť sa tu môžete s hrnčiarstvom, zámočníctvom, stolárstvom, spracovaním ľanu, výrobou olejov z ihličnatých stromov, ovčiarskych výrobkov či pracovných nástrojov. Aj v súčasnosti sa remeselníci tohto regiónu zaoberajú drevorezbou, výrobou valašiek, bábik v krojoch a veľkonočných vajíčok.

Na návšteve v Tatrách sa určite nevyhnete tradičnej slovenskej kuchyni, a tak si v kolibách alebo na salašoch môžete pochutnať na slovenských špecialitách, akými sú kapustnica, bryndzové halušky či pirohy.

Luxus sa dá zažiť aj v Tatrách

Nielen ruskí turisti, ktorí často obdivujú krásy našich Tatier, si radi užívajú prepych. Čoraz viac Slovákov si dopraje pobyt v luxusných hoteloch a na výnimočných miestach, ktoré im poskytujú prvotriedne služby. Ak patríte k pôžitkárom aj vy, určite poznáte 4-hviezdičkový Grandhotel Praha. Pre vás ostatných to môžete byť zaujímavý tip na najlbižší víkenodvý pobyt alebo rodinnú dovolenku. Tu budete mať zabezpečené všetko, čo od luxusného relaxu očakávate.

Tento hotel vo Vysokých Tatrách, vypínajúci sa nad Tatranskou Lomnicou, je vhodný nielen pre zamilované páry, ale aj pre rodinnú dovolenku, rozprávkové svadby, plesy a iné podujatia.Na svoje si tu však prídu aj milovníci histórie a umenia, ktorí sa môžu kochať secesným štýlom hotela, vysokými stropmi, z ktorých visia krištáľové lustre, mramorovými stĺpmi a umeleckými dielami na stenách. Hotel dostal za rok 2017 ocenenie Najlepší historický Spa hotel v Európe.

Wellness a Spa budú zážitkom

už samotné tatranské prostredie môže byť pre každého prvotriednym zážitkom. Ak sa k tomu pripoja dokonalé hotelové služby, príjemné prostredie a výnimočné podmienky na relax, odrazu sa Tatry zmenia na prvotriedny zážitok.

Hotelové Grand Mountain Spa ponúka liečebný koncept využívajúci zdravotné benefity typických tatranských ihličnanov, liečivých horských bylín, lesných plodov a podzemných minerálov. Uvoľnenie mysle aj tela tak dosiahnete vďaka tradičnej parnej alebo fínskej saune, zdravie si však utužíte aj v bio a infra saune. Na podporu trávenia môžete ochutnať pravú tatranskú vodu, v ktorej sú rozpustené polodrahokamy. Nezabudnuteľným zážitkom pre zasnených romantikov môže byť nočný pobyt vo vonkajšej časti tohto centra, kde sa nachádza sauna, vírivá vaňa a bazén, z ktorého môžete pozorovať hory alebo hviezdy na nočnej oblohe.

Hýčkajte sa procedúrami

Vašim unaveným a napätým svalom určite pomôžu wellness masáže v Grandhoteli Praha, ktoré vykonávajú ruky skúsených odborníkov. Využite možnosť nechať sa rozmaznávať, zatiaľ čo si plnými dúškami vychutnávate zaslúžený relax a uvoľnenie. Z ponuky hotelových masáží sa určite oplatí vyskúšať masáž hlavy, tváre a šije, ktorá za pomoci horských bylín zníži bolesti hlavy, prejavy migrény, odbúra stres a uvoľní vaše stuhnuté svaly.

Ak máte problémy s imunitou, vyskúšajte masáž na jej podporu spolu s kúpeľom nôh, pri ktorom sa vám vďaka vôni ihličia a účinkom himalájskej soli prehreje celé telo. Prekrvenie organizmu a vyčistenie pokožky zabezpečia pílingy, do ktorých je možné pridať vonné bylinkové esencie podľa vlastného výberu. Ak vás trápia bolestivé kĺby doprajte si hrejivý zápal s bielym ílom, ktorý ich zbaví toxínov a tým aj bolesti a okrem toho vám zanechá aj jemnú a revitalizovanú pokožku.

Úplnou novinkou hotela je Tatry wellness elixír, vďaka ktorému sa dokonale zrelaxujte a pomôžete aj svojmu zdraviu. Oddych si vychutnáte na bylinkovom vankúši pri súčasnom popíjaní špeciálne namiešaného bylinkového čaju. Popri tom môžete využiť jedinečnú masáž tatranským drevom, kúpeľ s horúcimi kameňmi alebo masáž s prírodnou kozmetikou.

Hotelová gastronómia

V Grandhoteli Praha v srdci tatranskej prírody sa nachádza francúzska reštaurácia, ktorá svojím renomé a špecialitami nezaostáva za výnimočnosťou zariadenia. Aj milovníci dobrého jedla si tu určite prídu na svoje. Lahodné špeciality s bylinkami a lokálnymi surovinami sú zdravé a zároveň chutné a ich precízne spracovanie uspokojí chuťové poháriky aj náročnejšieho stravníka.

Popri chutnom jedle je tu priestor aj na príjemný večer so svojou polovičkou. Započúvať sa môžete do tónov príjemnej hudby a degustovať kvalitné víno v Grand Lounge, ktorej súčasťou je aj Aperitiv Bar. V lete je možné cez deň využiť slnkom zaliatu terasu a osviežiť sa domácim chladeným nápojom, večer zas môžete prekvapiť svojho partnera či partnerku štvorchodovou večerou pri sviečkach.

Potešte svojich blízkych

Podeľte sa o radosť, ktorú vo vás pobyt v luxuse zanechá a doprajte takýto výnimočný zážitok aj svojim najbližším. Nezabudnuteľný darček v podobe darovacieho poukazu alebo spa poukážky poteší mladých aj tých skôr narodených. Takémuto darčeku určite nikto neodolá!