Vodičov ohrozuje poľadovica, šmýka sa najmä na západe

0
372

BRATISLAVA 13. februára (WEBNOVINY) – Na cestách I/61 v úseku Senec-Trnava, II/504 v úseku Nový Dvor – Trnava sever, III. triedy v obvode Trnava a Hurbanovo, v okolí Šamorína a na všetkých cestách v okolí Komárna sa tvorí poľadovica, informuje Slovenská správa ciest.

Sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý, okrem rýchlostnej cesty R3 v úseku Tvrdošín – Trstená, kde povrch vozovky je pokrytý vrstvou kašovitého snehu do hrúbky jedného centimetra.

Odporúčame:

Štvrtkové teploty vystúpia nad nulu, cesty sa môžu šmýkať

Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký alebo mokrý, na juhu západného Slovenska suchý.

V severnej časti stredného a východného Slovenska je povrch vozoviek pokrytý vrstvou čerstvého alebo kašovitého snehu v hrúbke do 1 až 4 cm.

Horské priechody sú zjazdné, povrch vozoviek je mokrý. Vrstvou kašovitého snehu do hrúbky 1 až 3 cm je pokrytá vozovka priechodov Čertovica, Huty, Besník, Donovaly, Grajnár, Podspády, Vernár, Príslop, Pusté Pole, Fačkov, Branisko a Súľová. Hriňová má povrch vozovky pokrytý miestami vrstvou utlačeného snehu do jedného centimetra.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.