Víkend prinesie dážď aj sneh, pozor na búrlivý vietor

0
189

BRATISLAVA 8. februára (WEBNOVINY) – Územie Slovenska sa nachádza na prednej strane hlbokej tlakovej níže nad Britskými ostrovmi.

V sobotu bude preto zamračené, miestami aj hmlisto. Na viacerých miestach meteorológovia očakávajú občasný dážď, od cca 1200 metrov nad morom aj sneženie. V priebehu dňa začnú od západu zrážky ustávať a na západe sa zmenší aj oblačnosť. Informuje o tom portál Slovenského hydrometeorologického ústavu Shmú.sk.

Meteorológovia zároveň vydali na sobotu aj nedeľu výstrahu prvého stupňa pred vetrom. Tá platí pre okresy v Banskobystrickom, Trenčianskom, Košickom, Prešovskom a Žilinskom kraji v sobotu od 18:00 do 24:00 hodiny, v nedeľu od 0:00 hod do 9:00 hodiny. V sobotu na horách odborníci predpokladajú do 5 centimetrov nového snehu.

Najvyššia denná teplota sa v sobotu vyšplhá na 2 až 7 stupňov Celzia. Teplota na horách vo výške 1500 metrov nad morom dosiahne okolo -1 stupeň Celzia.

Podobné počasie bude na Slovensku aj v nedeľu. Cez vnútrozemie k nám bude rýchlo smerovať na východ plytká brázda so studeným frontom. Cez deň preto bude oblačno až zamračené. V noci miestami, cez deň na mnohých miestach hrozí dážď, od cca 1000 metrov nad morom aj sneženie.

V ranných hodinách bude naďalej platiť výstraha prvého stupňa pred vetrom, ktorý bude silnejší v Banskobystrickom, Trenčianskom, Košickom, Prešovskom a Žilinskom kraji.

Na západe budú popoludní zrážky slabnúť. Nočná teplota vystúpi na +4 až -1 stupeň Celzia, denná teplota na +3 až +8 stupňov Celzia.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.