V Bratislave sa zrazili električky, dve ženy sú zranené

0
711

BRATISLAVA 7. februára (WEBNOVINY) – Na Floriánskom námestí v Bratislave sa v piatok popoludní po 15:00 hodine zrazili dve električky.

“Do súpravy stojacej na zastávke, linky číslo 2 narazila zozadu z dosiaľ nezistených príčin druhá súprava električky, linky číslo 3,” informovala agentúru SITA bratislavská policajná hovorkyňa Tatiana Kurucová.

Ako informovalo operačné stredisko Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Bratislave, na Floriánskom námestí zasahovalo 10 hasičov a na akciu nasadili aj tri kusy hasičskej techniky.

Obrazom: V centre Bratislavy sa zrazili električky, hlásia zranených

Na mieste nehody zasahovali hasiči, polícia, dispečing dopravného podniku a aj rýchla zdravotná pomoc. Zranila sa totiž vodička električky a ešte jedna žena. “Stret električiek si vyžiadal ľahké zranenia 40-ročnej vodičky, ktorá riadila v poradí druhú jazdnú súpravu, ľahké zranenie utrpela aj 82-ročná cestujúca v linke číslo 3,” doplnila Kurucová. Nik ďalší sa našťastie nezranil.

Električky už cez Floriánske námestie v bratislavskom Starom Meste premávajú. Ako ďalej agentúru SITA informoval DPB, električky odkláňali pre nehodu približne hodinu a štvrť.

Dychové skúšky jazdu pod vplyvom alkoholu u oboch vodičov vylúčili. Polícia predbežne odhaduje výšku škôd na oboch električkách na 30-tisíc eur.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.