V Alžírsku vyhlásili pre leteckú nehodu štátny smútok

0
363

ALŽÍR 12. februára (WEBNOVINY) – Alžírsky prezident Abd al-Azíz Bútaflíka vyhlásil od stredy trojdňový štátny smútok po zrútení vojenského lietadla na severovýchode krajiny, ktoré podľa údajov ministerstva obrany neprežilo 77 ľudí.

Médiá spočiatku informovali až o 103 mŕtvych, aj po znížení počtu však ide o najtragickejšiu leteckú nehodu v Alžírsku od roku 2003, keď v troskách boeingu vlajkových aerolínií Air Algérie zahynulo 102 ľudí. Veliteľ pohotovostných zložiek citovaný britským portálom BBC predtým uviedol, že na mieste nešťastia našli najmenej jednu živú osobu.

Odporúčame aj:

Zázrak v Alžírsku, pád lietadla vraj prežila jedna osoba

Lietadlo typu Hercules C-130 prepravovalo príslušníkov alžírskej armády s rodinami z provincie Tamanrásat v saharskej púšti do 1500 kilometrov vzdialeného mesta Kusantína (Constantine). Miesto nehody sa nachádza v hornatej časti provincie Umm al-Bavákí, približne 500 kilometrov východne od Alžíru.

Podľa vyjadrenia nemenovaného predstaviteľa pre agentúru Reuters lietadlo narazilo do vrchu a vybuchlo, pričom “viaceré telá zhoreli na popol a nedali sa identifikovať”. Alžírske ministerstvo obrany, ktoré vytvorilo špeciálnu vyšetrovaciu komisiu, označilo za pravdepodobnú príčinu tragédie zlé počasie.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.