Trio z Hlohovca vyrábalo falošné eurá, našli u nich aj drogy

0
187

TRNAVA 10. februára (WEBNOVINY) – Polícia obvinila Branka, Tomáša a Ivana z Hlohovca zo zločinu falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov.

Ako agentúru SITA informovala trnavská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová, 2. februára zaplatil Branko za nákup v predajni potravín v Hlohovci falošnou 50-eurovou bankovkou. Vydané pravé peniaze odovzdal pred predajňou Tomášovi. Asi o pol hodiny neskôr požiadal Branko náhodnú okoloidúcu, aby mu nakúpila v tej istej predajni, pričom zaplatila falošnou 100-eurovou bankovkou, ktorú jej dal.

Páchatelia sa presunuli do Zelenča, kde Tomáš zaplatil za nákup vína v hodnote 10 eur falošnou 100-eurovou bankovkou. Do rovnakej predajne sa vrátili aj na druhý deň, keď kupovala za falošné peniaze 10 litrov vína Ivanova priateľka, tu už zasiahla polícia a dvojicu zadržala. Obvinený 30-ročný Ivan mal pri sebe ďalšie falošné peniaze, dvanásť 50-eurových bankoviek a desať 100-eurových bankoviek.

Obrazom: Trojlístok z Hlohovca vyrábal falošné bankovky

Polícia u nich našla aj 11 dávok metamfetamínu a tak ich obvinili aj z drogovej trestnej činnosti. Polícia vykonala sériu domových prehliadok, pri ktorých bola zaistená tlačiareň, iné falošné bankovky sa už nepodarilo nájsť.

Všetky použité bankovky boli evidentne falošné, bez akýchkoľvek ochranných znakov a podľa expertízy išlo o tzv. nepodarený falzifikát. Ivan je vo väzbe, obvineného Tomáša umiestnili do cely policajného zaistenia s návrhom na väzobné stíhanie, Branko je stíhaný na slobode. Všetci obvinení boli už v minulosti trestaní, v prípade dokázania viny im hrozí odňatie slobody na sedem až desať rokov.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.