Súkromná vysoká škola dostane od ministerstva tisícky eur

0
402

BRATISLAVA 22. februára (WEBNOVINY) – Súkromná Vysoká škola bezpečnostného manažérstva (VŠBM) v Košiciach by mala dostať od ministerstva školstva peniaze. Dotáciu vyššiu ako 36-tisíc eur by mala získať na rozvoj informačného systému školy.

Ministerstvo školstva zverejnilo v auguste 2013 výzvu pre verejné a súkromné vysoké školy, ktoré mohli požiadať o dotáciu na rozvoj. Dohromady poslali 16 žiadostí. O podporu požiadala aj súkromná Vysoká škola bezpečnostného manažérstva v Košiciach. Verejné vysoké školy, ktoré vybrali na financovanie, už peniaze dostali. Dotáciu pre súkromnú vysokú školu ale musí najprv odsúhlasiť vláda SR. Ministerstvo školstva jej preto predkladá návrh na odobrenie peňazí pre súkromnú školu v Košiciach.

Ide o projekt Integrácia akademického informačného systému s Centrálnou elektronickou prihláškou. Jeho cieľom je prepojiť elektronické prihlášky na vysoké školy a akademický informačný systém MAIS. „E-prihláška bude vyvinutá a odskúšaná na pôde VŠBM a ako funkčný finálny produkt distribuovaná ostatným školám s nasadeným informačným systémom MAIS,“ uvádza sa v materiáli z dielne rezortu školstva.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.